Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Tutorial ori ajutor... in folosirea"Media catalog studio"

Postări Recomandate

:P Va rog,ajutati-ma ...

Am nevoie de transformarea unei liste mp3 in txt. Astfel,dupa ce fac un cd. cu muzica sa pot avea si o lista stampabila cu melodiile ce le contine.

Am cautat pe "tata Google" dar nu gasesc nimic lamuritor!

Am aflat tot de la voi ca asta o pot face cu "Media catalog studio" ori "winamp".

Le-am instalat...dar nu ma descurc! :lol: Au "help"-ul in engleza si eu nu stiu engleza;am incercat cu dictionarul in mina sa pricep ceva dar ...

Pentru facut cd. am "NTI CD & DVD - Macker gold" versiunea 6.7. Altul,nu stiu sa folosesc.

Imi poate spune si mie cineva, babeste...clik-urile,pasii pe care trebuie sa-i fac din momentul in care deschid "Media catalog studio"?

Multumesc,anticipat... :friends:

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai simplu ar fi faci o copie cu extensia .txt o deschizi in notepad si stergi liniiile in plus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:jester: Ce-i aia? :stars: Si cum se face?

Habar n-am ce-i "Notepad"! :P E greu? Imi poti explica? ^_^ Te rog...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu winamp iti spun eu.

deschizi winamp.

te asiguri ca ai deschis playlistul - melodiile incarcate (daca nu e deschis - click pe butonasul "pl")

 

in playlist, ai jos o serie de butoane.

 

click add +

 

- daca ai toate melodiile pe care le vrei intr-un folder, alegi 'folder' si il selectezi

- daca le ai 'imprastiate' prin calculator, alegi 'file', si adaugi melodiile una cate una in playlist

 

 

cand ai toate melodiile pe care le vrei afisate in playlist, tot la serie de butoane de acolo

 

click misc ---> alegi misc ---> generate HTML playlist

 

sau folosesti combinatia de taste:

 

Ctrl + Alt + G.

 

 

Ti se deschide o fereastra in Browser cu lista de melodii. Cel mai simplu este sa selectezi apoi textul si sa il copiezi intr-un document Word sa il listezi.

 

 

iti atasez niste print screen-uri cu pasii. daca ceva nu iese, da-mi un pm, ca nu prea imi var eu nasul la calculatoare :blink:

post-19972-1182567753_thumb.jpg

post-19972-1182567761_thumb.jpg

post-19972-1182567768_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o zi intreaga de bijbait,am reusit! :)

:) Multumesc din suflet Shadow !

Dupa ce am vazut cit de simplu era,mi-a venit sa-mi pun unghia-n git ca pitigoiul! :hi:

Si cind ma gindesc ca de un an de zile ma chinuiesc sa aflu cum se face lista asta...

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×