Sari la conținut
Forum Roportal
Shadow and Light

Salvati o viata!

Postări Recomandate

Apel catre toti iubitorii de animale si in general toti cei ce pretuiesc viata..

 

..dupa cum bine se stie sau poate nu..cateii fara stapan de pe strazile bucurestiului sunt ridicati de hingheri si dusi in unul din locurile "amenajate" special (adica unde ii tin pana ii omoara)

 

..cateii ridicati sunt de multe feluri..unii sunt de rasa..altii sunt doar niste puiuti..

 

..legea prevede sa fie tinuti in viata 7 zile dupa care sunt eutanasiati..ei pot fi salvati insa, daca cineva ii revendica in intervalul acestor zile, fiind pusi la castrare/sterilizare dupa care eliberati in schimbul unei sume de bani..

..150 ron de catel se practica..

 

..impreuna cu cateva persoane am reusit sa strangem suma necesara pt a salva cativa catei care urmau sa fie omorati zilele acestea..

 

..daca doriti sa ajutati va rog dati-mi un semn..

 

..cateilor le gasim noi adapost (desi daca stiti locuri unde se poate amenaja un tarc in gradina de la bloc sau ceva de acest gen ne-ar fi de folos)..avem nevoie de ajutor financiar..chiar si 50 000(lei vechi) ajuta..

 

..fac apel si la cei ce ma cunosc precum si la oricine e dornic sa ajute

0767 390 311 la acest numar o gasiti pe BlueFire(Roxana :tease: suriorul meu) care se ocupa de aceasta actiune

 

Va rugam Ajutati-ne sa ajutam..

Cu speranta..multumesc anticipat..

Editat de Self-awareness

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si io

 

haideti !...acum suntem 60 de iuzeri aici...daca dam toti umpic, salvam multi puiuti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt bucuros ca exista suflete ce ajuta orice fel de alte suflete...

Voi ajuta cu ce pot.

 

:P stiu..multumesc din inima :tease:

 

si io

 

haideti !...acum suntem 60 de iuzeri aici...daca dam toti umpic, salvam multi puiuti

 

:P stiu eu ce stiu cand imi aleg prietenii :doh:

 

..asa din aproape in aproape putem face o diferenta :boxing:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P stiu..multumesc din inima :friends:

 

 

te cred, poti face asta pentru ca ai o inima mare, din pacate prea putine suflete detin o asa inima... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine colecteaza banii? un nr de cont?

 

 

..suriorul meu colecteaza banii..din pacate nu suntem chiar asa organizati pt ca facem totul din mers..deci cine vrea sa ajute o poate contacta pe ea (la numarul mai sus mentionat) si restul detaliilor se stabilesc la telefon..

 

:friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o vorba buna.

 

si un :friends:

 

O "Vorba buna" si un banut!

Alo, Bucurestiul ? Sunt si eu aici...) :P 0720/ 510 795 / va ajut si eu!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..suriorul meu colecteaza banii..din pacate nu suntem chiar asa organizati pt ca facem totul din mers..deci cine vrea sa ajute o poate contacta pe ea (la numarul mai sus mentionat) si restul detaliilor se stabilesc la telefon..

 

:P

o sa sun chiar azi. sper doar sa ajungem la o intelegere. mai ales ca eu nu sunt "deplasabila" pe distante mari. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×