Sari la conținut
Forum Roportal
Rycy

Drepturi de autor!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa fac un site ca un fel de o scoala virtuala Harry Potter ca asceasta : www.durmy.com !!!!!!! Imaginea de sus este copiata dintro coperta la una dintre carti!!!Un vreau sa pun tot una asa dar de la alta carte!!!Trebuie sa am acordul edituri care a facut coperta pentru a o publica acolo????Ajutor va rog!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ar fi bine daca ai avea si aprobarea autorului numai ca atata timp cat poza ai modificato nu mai are drepturi autorul. Acuma e o creatie a ta, si te-ai inspirat cu poza lui, nu mai e aceeasi chestie ca originalul.

Daca vrei sa o schimbi cauta pe net o poza de genul si nu mai are nimeni treaba cu tine. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu mai deschid un topic nou...l-am gasit pe asta si am o intrebare asemanatoare.

Vreau sa pun pe site-ul meu mai multe imagini de la wikipedia.Si nu stiu daca sunt sau nu protejate.

pozele reprezinta mai multe harti...nu mai vreau sa le modific.

Si ar mai fi ceva...tot din site-ul asta wikipedia sau altul(din strainatate)pot lua si alt fel de imagini?...care sa reprezinte tara respectiva...ca doar nu o sa ma duc eu in toate tarile si orasele sa le pozez! :dance4:

aaa si pozele de pe site-ul panoramio sunt protejate? :P

Editat de florin_symi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa pun pe site-ul meu mai multe imagini de la wikipedia.Si nu stiu daca sunt sau nu protejate.

pozele reprezinta mai multe harti...nu mai vreau sa le modific.

Si ar mai fi ceva...tot din site-ul asta wikipedia sau altul(din strainatate)pot lua si alt fel de imagini?...care sa reprezinte tara respectiva...ca doar nu o sa ma duc eu in toate tarile si orasele sa le pozez! :dance4:

aaa si pozele de pe site-ul panoramio sunt protejate? :P

 

De obicei scrie la "capitolul" Licensing dacă e e sub protecţie sau nu. Cam aşa :

 

 

 

I, Quizimodo, the copyright holder of this work, hereby release it into the public domain. This applies worldwide.

 

In case this is not legally possible:

 

I grant anyone the right to use this work for any purpose, without any conditions, unless such conditions are required by law.

 

 

Link-ul

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci...sa inteleg ca le pot folosi...

Da, dacă scrie că pot fi folosite, sau dacă sunt

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×