Sari la conținut
Forum Roportal
marinmarin

Bataie in plina strada

Postări Recomandate

Unul din nepotii lui Becali a fost batut mar in plina strada. Vezi aici filmul. Lasand la o parte faptul ca e nepotului lui jiji, si nestiind cine este vinovat de fapt, ce lasa mult de dorit, este reactia celor de pe strada. Adica, nimeni nu a intervenit, absolut nimeni. Este oare normal, ca un om sa fie batut in mijlocul strazii (bdul.Unirii) si lumea sa se uite?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unul din nepotii lui Becali a fost batut mar in plina strada. Vezi aici filmul. Lasand la o parte faptul ca e nepotului lui jiji, si nestiind cine este vinovat de fapt, ce lasa mult de dorit, este reactia celor de pe strada. Adica, nimeni nu a intervenit, absolut nimeni. Este oare normal, ca un om sa fie batut in mijlocul strazii (bdul.Unirii) si lumea sa se uite?

Ce vrei, astia sunt romanii. Mai precis, astia suntem. Din cauza asta, Romainia sau Ruministan n-a avut, nu are si nici nu va avea o soarta prea buna. Principalul defect al romanilor ca popor este IGNORANTA. Exista un lucru mai rau decat oamenii rai. Ignoranta oamenilor buni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unul din nepotii lui Becali a fost batut mar in plina strada. Vezi aici filmul. Lasand la o parte faptul ca e nepotului lui jiji, si nestiind cine este vinovat de fapt, ce lasa mult de dorit, este reactia celor de pe strada. Adica, nimeni nu a intervenit, absolut nimeni. Este oare normal, ca un om sa fie batut in mijlocul strazii (bdul.Unirii) si lumea sa se uite?

 

Indiferent de cine a fost batut, nu mi se pare normal ca oameni sa treaca asa indiferenti pe langa asa fapt.

Totusi, ma intreb, daca ar fii fost un oarecare Popescu (de exemplu) victima in cazul asta, oare ar fii ajuns la TV vidoe respectiv?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unul din nepotii lui Becali a fost batut mar in plina strada. Vezi aici filmul. Lasand la o parte faptul ca e nepotului lui jiji, si nestiind cine este vinovat de fapt, ce lasa mult de dorit, este reactia celor de pe strada. Adica, nimeni nu a intervenit, absolut nimeni. Este oare normal, ca un om sa fie batut in mijlocul strazii (bdul.Unirii) si lumea sa se uite?

 

Acum, sincer....tu sa fii in locul pietonului, ce fel reactionai?! Iti luai omor ca a venit soferul( care trebuia sa-ti acorde prioritate) la tine sau ii dadeai(cat putea sa duca + la pachet) ?!

 

Eu unul faceam la fel, ii dadeam de nu putea sa duca. Pacat ca nu i-a prins un picior direct in capatana, ca sa faca nanita si sa inteleaga ca toti suntem egali. Si daca romanii au stat si s-au uitat au facut foarte bine. Si eu sunt posesor de permis, si eu am condus dar....prioritate la pietoni am acordat intotdeauna chiar daca ma grabeam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum, sincer....tu sa fii in locul pietonului, ce fel reactionai?! Iti luai omor ca a venit soferul( care trebuia sa-ti acorde prioritate) la tine sau ii dadeai(cat putea sa duca + la pachet) ?!

 

Eu unul faceam la fel, ii dadeam de nu putea sa duca. Pacat ca nu i-a prins un picior direct in capatana, ca sa faca nanita si sa inteleaga ca toti suntem egali. Si daca romanii au stat si s-au uitat au facut foarte bine. Si eu sunt posesor de permis, si eu am condus dar....prioritate la pietoni am acordat intotdeauna chiar daca ma grabeam

Aici da-mi voie sa te contrazic: Indiferent cine ar fi vinovat, bataie in plina strada nu trebuie sa existe si cu asta pace! Recunoaste ca la faza asta, societatea noastra are o mare buba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici da-mi voie sa te contrazic: Indiferent cine ar fi vinovat, bataie in plina strada nu trebuie sa existe si cu asta pace! Recunoaste ca la faza asta, societatea noastra are o mare buba!

 

 

Nici nu am spus ca societatea noastra nu are probleme(si asta e doar una din ele). Romanilor le place sa vada asa ceva. Din cate stiu eu "stirile de la ora 5" sunt cele mai vizionate, de ce? Pentru ca arata o gramada de crime, batai si sinucideri.

Eu nu am spus ca ar fi fost ceva bun, doar ca si eu faceam exact la fel. Dar ca sa opresti in mijlocul intersectiei, sa cobori sa "pui la punct" un pieton pentru ca a avut "curajul" sa traverseze strada (pe trecerea de pietoni) inaintea "ta" care treci cu masina pe acolo....asta ce mai inseamna?

Oare e chiar asa de greu sa acorzi prioritate de trecere pietonilor?

Poate ca, daca militienii si-ar face treaba(asa cum ar trebui), s-ar mai linisti lumea.

Sau poate ar trebui impusa o anumita muzica(sa se asculte) in masina, ceva pentru a calma\relaxa.

Editat de condors

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta este prea de tot.Din atatia "spectatori"nu a avut nici unul telefon mobil sa sune la politie?Dar romanii sant mari amatori de asemenea senzatii in plina strada."Jmecherul"de pieton merita o amenda sa il usture in fund.Nu poate fi decat un om frustrat din moment ce l-a desfigurat pe "nepot" pt.faptul ca nu i-a acordat prioritate de trecere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Jmecherul"de pieton merita o amenda sa il usture in fund.Nu poate fi decat un om frustrat din moment ce l-a desfigurat pe "nepot" pt.faptul ca nu i-a acordat prioritate de trecere.

 

Si de ce merita pietonul amenda?! :D Ca a traversat pe trecerea de pietoni?! :) Daca ai fi fost in locul pietonului, ce faceai?! Puneai capu'n pamant, iti cereai scuze, iti luai injuraturile de rigoare si te intorceai inapoi pe bordura pentru ca ai avut curajul sa traversezi strada regulamentar :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta este prea de tot.Din atatia "spectatori"nu a avut nici unul telefon mobil sa sune la politie?Dar romanii sant mari amatori de asemenea senzatii in plina strada."Jmecherul"de pieton merita o amenda sa il usture in fund.Nu poate fi decat un om frustrat din moment ce l-a desfigurat pe "nepot" pt.faptul ca nu i-a acordat prioritate de trecere.

in ce tara traiesti????????????...hahaha :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×