Sari la conținut
Forum Roportal
A-n-C-a

Colegiul militar?

Postări Recomandate

Salut. As vrea sa stiu si eu ce conditii fizice ar trebui indeplinite pt admiterea la colegiul militar. (inaltimea in special :spiteful:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut. As vrea sa stiu si eu ce conditii fizice ar trebui indeplinite pt admiterea la colegiul militar. (inaltimea in special :yes:)

 

 

Orice candidat care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg de ce nu gasesti nimic despre colegiile militare de ex.media de admitere sau mai simplu ce pasi trebuie sa faca acel copilut sau copilita hotarit(a)sa mearga acolo;e cazul fiului meu care e a VII a si ma exaspereaza cu lic.militar ;nu e vorba numai de inaltime ,sunt alte etape de parcurs pina sa ajunga acolo;dar pe site-ul min.ed.si invat.-PAUZA nici o vorba despre colegiile militare .Deci de unde luam informatiile???

ar fi utile si pt.parinti si pt.elevi(ca poate se razgandesc daca au mai multe informatii )

daca stie cineva ceva ROG sa ma lumineze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gindesc si eu sa ma duc la Institutul Militar.

Militar cu studii superioare :lol:

Numaica am si eu ceva probleme, talpa e cam dreapta si sunt miop (doar putin :yahoo: )?

Am sa intru?>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma gindesc si eu sa ma duc la Institutul Militar.

Militar cu studii superioare :yahoo:

Numaica am si eu ceva probleme, talpa e cam dreapta si sunt miop (doar putin :yahoo: )?

Am sa intru?>

 

Uite eu am sunat la colegiul militar de la campulung sa-i intreb si mi-au spus ca n-au treaba cu inaltimea :lol:

In legatura cu miopia nu cred ca ar fi o problema.. si eu sunt putin mioapa

Asa ca... BAFTA!! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu inteleg de ce nu gasesti nimic despre colegiile militare de ex.media de admitere sau mai simplu ce pasi trebuie sa faca acel copilut sau copilita hotarit(a)sa mearga acolo;e cazul fiului meu care e a VII a si ma exaspereaza cu lic.militar ;nu e vorba numai de inaltime ,sunt alte etape de parcurs pina sa ajunga acolo;dar pe site-ul min.ed.si invat.-PAUZA nici o vorba despre colegiile militare .Deci de unde luam informatiile???ar fi utile si pt.parinti si pt.elevi(ca poate se razgandesc daca au mai multe informatii )daca stie cineva ceva ROG sa ma lumineze
eu am un fost coleg ce s-a dus la liceul militar.stiu ca toate informatiile i s-au dat de la un sediu al armatei din oras Editat de caty_sweet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu inteleg de ce nu gasesti nimic despre colegiile militare de ex.media de admitere sau mai simplu ce pasi trebuie sa faca acel copilut sau copilita hotarit(a)sa mearga acolo;e cazul fiului meu care e a VII a si ma exaspereaza cu lic.militar ;nu e vorba numai de inaltime ,sunt alte etape de parcurs pina sa ajunga acolo;dar pe site-ul min.ed.si invat.-PAUZA nici o vorba despre colegiile militare .Deci de unde luam informatiile???

ar fi utile si pt.parinti si pt.elevi(ca poate se razgandesc daca au mai multe informatii )

daca stie cineva ceva ROG sa ma lumineze

 

informatii se gasesc pe siteul mapn.ro despre media, probe, etc

sper ca v-am fost de ajutor :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×