Sari la conținut
Forum Roportal
leo luke

ce e asa greu de inteles

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce valoare exista atunci in credinta? Daca nu tine de noi de ce sa ne batem capul cu ea? Daca nu e nici o diferenta, daca nu conteaza ce vrem si ce putem, daca TOTUL ne este dat... atunci de ce nu am astepta toti pomana din cer?

 

Uit5i regulile scrise si te iei dupa cei care mint sustinand ca este liber arbitru, ca poti alege pe Dumnezeu.

 

Credinta este ROADA Duhului (Galateni5:22), si nu este credinta noastra (Efeseni2::), ci credinta LUI Hristos (Gal 2:16)

 

Iar ca exista predestinare, uite proba biblica, nu vrajeala mea:

 

Romani 9:21-23

 

21Nu este olarul stăp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uit5i regulile scrise si te iei dupa cei care mint sustinand ca este liber arbitru, ca poti alege pe Dumnezeu.

 

Asa ca..puteti voi comenta pana nu mai puteti ca dau eu citate. Asta e so9luitia data de Dumnezeu, asa ca exact asa fac. Si, se si vad rezultate: prietenii lenutei nu pot aduce proba biblica, ci doar vrajeala si comentarii la liber.

 

pt. ,,zexelique,, ca poate n-a citit:

ti-am explicat clar si biblic versetele cu umbrele ...tu explica-mi urmatoarele si mai vorbim:

cum ramane cu ce a spus Isus ucenicilor ca sa se roage ca fuga lor

la caderea Ierusalimului sa nu fie iarna sau intr-o zi de sambata.....ca doar asta urma sa aiba loc dupa

Inviere .......de ce eviti constant raspunsul la aceasta intrebare......

si iata si versetele pe care le eviti continuuuuuu.....

 

Matei cap. 24 - http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=55&cap=24

 

15. Deci, c

Editat de leo luke

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-aveti decat sa ma injurati, dar daca eu mai vad vreun post in care raportul citat (biblic sau de orice alta natura)/parere personala este supraunitar, il sterg!

Se dezbate ceea ce credem, ceea ce interpretam. De citit sursa directa poate oricine sa o faca. O simpla referire (eventual un verset cheie) este suficient(a).

Ce e asa de greu de inteles?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×