Sari la conținut
Forum Roportal
crisio

Artmania Festival Sibiu 2007

Postări Recomandate

Deschid un nou topic pt iubitorii de muzica metal. Si acum sunt sub impresia festivalului. Voua cum v-a placut festivalul (care ati fost la el, bineinteles)? Within Temptation au fost pur si simplu superbi, m-au lasat fara grai si au fost tari si The Gathering. My Dying Bride au fost rai de tot. Cei mai b e s t i a l i pt mine au fost totusi WT. Stiti ceva, se va trasmite concertul la TVR si anul asta, pt ca am inteles ca anul trecut s- transmis pe TVR2 inregistrarea concertului cu HIM. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

şi de anathema nu zici nimic? :biggrin: :stars: :cheer: :P ruşinică. nu ştii ce ai pierdut. eu nu am fost acolo din păcate :think: dar o prietenă bună m-a sunat şi i-am ascultat puţin pe cei de la anathema pe mobil aproape că mi-a venit să pl

Editat de seraphimovic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

My Dying Bride au fost bestiali,nu am cuvinte....in schimb pe cei de la Within Temptation i-am tratat cu spatele pacat ca totusi nu am avut o telecomanda fermecata sa-i pun pe mute....The Gathering au fost ok....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hahahahaa! Zici ca i-ai tratat cu spatele pe WT? Ma vad pe mine acum vreo 13-14 ani. Asa as fi reactionat si eu atunci, cand nu ascultam altceva decat death metal si chiar si MDB erau slabanogi pt mine. Inseamna ca ai si tu o varsta pe acolo, in jur de 20. No problem, iti va trece si nu vei mai sta cu spatele. Intr-adevar, MDB sunt mai brutali, mai rai, dar mie tot WT mi-a placut mai mult. Nu pot sa neg, am avut asa, un sentiment interesant, cand am auzit live "The thrash of naked limbs" de pe fosta mea caseta cu coperta trasa la copiator, "Symphonaire Infernus et Spera Empyrium" de acum 15 ani. :biggrin: Dar per total, a fost super. Anathema nu imi mai plac, pt ca fata de ce cantau inainte (Serenades), acuma e varza. De aia nici nu am fost vineri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost tare frate... Sa vezi roacari, beti turta, dormind prin piata mica, mare sau care piata mai era pe acolo... Cu marea de corturi din Calea Dumbravii, de langa gradina zoologica...cu multimea de oameni navalind curioasa la orice sound check facut de The G. sau MDB sau WT sau Anat si aplaudand cu infrigurare sau vanad autografe ... apoi culminand cu spectacolele in sine... Ce incantare?!

Si, ca p.s., iubirea vietii mele ANNEKE m-a adus la extaz... :stars: , din nefericire, visul frumos s-a terminat, parca, prea repede... si EA pleaca si din trupa...Mi-e ciuda si sunt mahnit de mor.. :biggrin: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ati auzit ca anul asta e posibil sa vina Nightwish :crazy: ? Dar ce pacat ca Tarja nu mai este, ca acolo era mare parte din farmecul trupei. Pe cand tipa asta noua...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×