Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu am o singura intrebare: Daca reda vederea celorlalti prin operatii miraculoase, de ce tocmai el poarta ochelari cu dioptrii destul de mari? Sa nu se fi inventat inca miracolul si pentru boala lui de ochi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eee...si tu..esti asa atenta la detalii...sunt ochelari de...soare :spiteful: ;) :good:

e cam fals ioan acesta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa-mi spuneti, va rog din tot sufletul, cum as putea sa ajung acolo, la clinica lui Joao de Deus. Am mare nevoie sa ajung acolo. Sotul meu sufera de TROMBOCITEMIE ESENTIALA. Este un sindrom mieloproliferativ, o forma de cancer.

Va multumesc mult si astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra.

Cu recunostinta, Irina

Fundatia de Inforenergetica Af. Ap Andrei organizeaza periodic excursii in Brazilia la Joao de Deus, avand si o relatie mai speciala cu acesta.

Aici http://www.forum.santamia.ro/showthread.ph...azilia-134.html gasiti un anunt mai vechi al doameni care se ocupa cu organizarea excursiilor la Joao si relatia lui cu Romania. Cam 2 ani a venit si a facut tratamente si in Germania, si daca se gasesc fonduri pentru plata avionului, cazarii si transportului pentru el si echipa sa, vine si in Romania si ar face terapii gratuit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fundatia de Inforenergetica Af. Ap Andrei organizeaza periodic excursii in Brazilia la Joao de Deus, avand si o relatie mai speciala cu acesta.

Aici http://www.forum.santamia.ro/showthread.ph...azilia-134.html gasiti un anunt mai vechi al doameni care se ocupa cu organizarea excursiilor la Joao si relatia lui cu Romania. Cam 2 ani a venit si a facut tratamente si in Germania, si daca se gasesc fonduri pentru plata avionului, cazarii si transportului pentru el si echipa sa, vine si in Romania si ar face terapii gratuit

 

 

Cum ramane cu vizita lui Joao in Romania?

Mai vine au ba?

 

Cica se primesc si poze in schimbul unei sume de bani.

Am o oaresce indoiala in privinta 'lucrarii' pe poza. De ar fi sa lucreze si pe poza, Joao de Deus nu ar mai avea nici timp sa respire de atatea poze ce s-ar trimite.

Are cineva detalii despre asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ramane cu vizita lui Joao in Romania?

Mai vine au ba?

 

Cica se primesc si poze in schimbul unei sume de bani.

Am o oaresce indoiala in privinta 'lucrarii' pe poza. De ar fi sa lucreze si pe poza, Joao de Deus nu ar mai avea nici timp sa respire de atatea poze ce s-ar trimite.

Are cineva detalii despre asa ceva?

 

Am auzit de cineva care a trimis poza (a unei fetite bolnave de cancer in stadiu terminal).

Nu a putut sa o ajute, i-a trimis in schimb niste "ierburi" care nici alea nu au ajutat-o...

Concluzia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc cateva persoane (din Fundatia "Sf. Ap. Andrei") care au fost in Brazilia la acest Joao de Deus.Cel putin una din persoane stiu sigur ca s-a intors complect sanatoasa, iar altora li s-a ameliorat boala de care sufereau. Nu stiu ce sa spun... Eu personal sunt destul de rezervat la persoana lui, nu-l prea agreez pe individ, nu stiu de ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fiinca exista sau nu compatibilitate intre terapeut si pacient. asa se explica vindecarea rapida a unora iar altii nu se vindeca nici in luni de tratament.

deceneus tu e posibil in alta viata/existenta sa fi avut ceva de impartit cu el .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis si eu o poza, dar referitor la un eveniment din viata mea. Nu am ajuns la vreo concluzie ca nu am cercetat subiectul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×