Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

omu afirma ca nu el vindeca . lasa niste entitati sa se manifeste prin el.

 

Pai, si? Ideea era alta. A vindecat sute de medici si oameni de stiinta cu boli incurabile, dar nici un medic sau om de stiinta nu a scris nici o carte despre el. Clerici, rabini si calugarite... fisc pisc.

 

 

Sunt... putin sceptic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati-ma ca ma amestec, dar ca el avem si noi aici in Romania, nu pe scara asta larga, ci mai mici, dar noi nu vrem sa auzim inca de ei si cand ii gasim le dam cu piciorul si ii facem sarlatani, sau mai rau ii catalogam " vrajitori". Ei sunt oameni ca si noi , cu sentimente, trairi sufletesti si o mare putere de iubire fata de aproape si de Dumnezeu.Eu cred ca fiecare dintre noi avem puteri paranormale, dar nu a avut cine sa ni le calauzeasca si mai ales cine sa ne spuna cum sa le folosim, pentru a putea sa le folosim in ajutorul nostru si a celor din jur.

Am vazut cu ochii mei un mare erou grec, care era in scaunul cu rotile , paralizat de 8 ani, caruia nimeni nu i-a dat nici o sansa de vindecare , nici la Londra, nici la Paris, nici la greci si nici in alta parte , dar pe care , acest mare om l-a ajutat si l-a facut sa se scoale din scaunul cu rotile, si sa mearga in carje, sa se imbrace si mai ales sa se inchine, si caruia nu a stiut pana in final sa ii multumeasca, dar nu asta este important, ci faptul ca se intampla multe minuni pe aceasta lume despre care nu vom afla , si vor ramane in anonimat, dar vor avea multumirea sufleteasca ca au putut ajuta OMUL . Va ganditi ca poate , acest om, Jhon of God, pentru el nu poate face nimic? Ca pe el nu se poate ajuta? Este foarte important , sa urmarim reportajele de duminica de pe protv , pentru a putea vedea cum evoluiaza lucrurile. Inca o data imi cer scuze ca m-am amestecat, si va mai urmaresc ! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai, si? Ideea era alta. A vindecat sute de medici si oameni de stiinta cu boli incurabile, dar nici un medic sau om de stiinta nu a scris nici o carte despre el. Clerici, rabini si calugarite... fisc pisc.

 

 

Sunt... putin sceptic.

 

 

cati doctori ai vazut tu ca te indruma catre un ,,paranormal"? si tu mai ai pretentia sa mai si scrie carti . btw scepticismul e la moda asa ca nu ii bai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La sfarsitul lunii iulie se va face o excursie teraputica in Brazilia la Joao de Deus. Pe 30 iulie are loc comemorarea Sf Ignacio de Loyola, patronul spiritual al casei, care in aceasta zi se va incorpora in Joao participand activ la tratamente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mai apuca sa faca :alien:

Editat de Diela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu mai apuca sa faca :o:

 

Caz concret din familie :

 

Nodul la san (confirmat prin mai multe mamografii in tara si in strainatate)

A fost la Joao a stat 3 saptamani si a venit fara nodul.

S-a facut mamografie dupa venirea in tara, nodulul nu mai exista

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acest om, Jhon of God, pentru el nu poate face nimic? Ca pe el nu se poate ajuta?

 

In general rugaciunea pt altii e mai repede primita, decat pt sine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A facut destule si pt el. A fost paralizat pe o parte in urma unui AVC si in cateva zile s-a facut singur bine. Nici ochelari nu mai poarta si arata destul de bine pt varsta lui :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A facut destule si pt el. A fost paralizat pe o parte in urma unui AVC si in cateva zile s-a facut singur bine. Nici ochelari nu mai poarta si arata destul de bine pt varsta lui :friends:

 

Asa am auzit si eu de la cei care au fost la el. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×