Sari la conținut
Forum Roportal
ea_adita

Cum reactionezi cand esti dezamagit/a de atitudinea unor apropiati?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai fost, probabil, dezamagit/a de atitudinea unei persoane apropriate de la care asteptai ff mult sau daca nu ff mult...macar acolo o atentie. Partenerul/a, amici, prieteni buni....iti face o surpriza "placuta", cum ajungeti la impacare si intelegere??

Cum treci peste cand este vorba de o dezamagire mare?..... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa ma pun in locul acelei persoane...sa o inteleg...poate a avut un motiv....

Nu intotdeauna ceea ce ni se pare noua corect este corect si pentru alti....

Incearca sa nu astepti nimic de la nimeni sa te gandesti la ce poti darui tu altilor...

Nu lasa nici o dezamagire sa iti inegreasca sufletul...cel care va pierde vei fi tu...

:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata insasi reprezinta adeseori o crunta dezamagire , de ce ne-am mira atunci ca cel sau cea de langa noi in care am investit incredere si sentimente ne dezamageste ???Nimic din ceea ce este omenesc nu trebuie sa ne mai sperie .

Cum fac ? Relativ simplu ... Ma consum si plang si incerc sa-i gasesc tot felul de circumstante atenuante ... dar pana la urma iert , dar nu pot uita ... Iar cand se-aduna dezamagire dupa dezamagire , atunci ignor persoana ... dispare , din universul meu .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Printr-o astfel de dezamagire trec si eu acum si nu stiu zau ce se va alege, parca am obosit ... nu stiu, nu mai suport inca o chestie de genul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai fost, probabil, dezamagit/a de atitudinea unei persoane apropriate de la care asteptai ff mult sau daca nu ff mult...macar acolo o atentie. Partenerul/a, amici, prieteni buni....iti face o surpriza "placuta", cum ajungeti la impacare si intelegere??

Cum treci peste cand este vorba de o dezamagire mare?..... :lol:

De multe ori trec peste, dar raman cu un gust amar.. iar daca dezamagirea este prea mare, ma retrag. Rup orice legatura cu persoana respectiva, iar pentru mine devine persona non grata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incerc sa ma pun in locul acelei persoane...sa o inteleg...poate a avut un motiv....

Nu intotdeauna ceea ce ni se pare noua corect este corect si pentru alti....

Incearca sa nu astepti nimic de la nimeni sa te gandesti la ce poti darui tu altilor...

Nu lasa nici o dezamagire sa iti inegreasca sufletul...cel care va pierde vei fi tu...

:lol:

 

Da, asta este cel mai geru lucru sa inveti ca nu trebuie sa astepti nimic de la nimeni...desi tu oferi...tocmai asta este ca iti place sa stii ca exista cineva care mai tarziu iti va darui si va sari cand este vb de tine. :lol:

 

Am mai spus... o repet...imi place : " Nu oamenii ne dezamagesc , ci noi ne amagim "

 

Si... de ce sa treci peste? :o:

 

 

Eu cred ca si ei dezamagesc...fara voia lor...pentru ca de o data le-a pasat... :lol: sau nuuuuu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×