Sari la conținut
Forum Roportal
rg_robert

hdtv-out probleme

Postări Recomandate

Sal .Am si eu o problema.Poate reuseste careva sa ma ajute.Dispun de o placa video BFG 7600GT OC care are tv-out cu o mufa ca si s-video dar cu 9 pini .In cutia placii video am gasit un adaptor care are intr-un capat aceasta mufa cu 9 pini iar in celalalt capat 3 RCA,unul verde unul albastru si unu rosu .Ideea este ca nu am un televizor LCD sau cu Plasma sa pot conecta aceste 3 mufe direct la el , ci eu am un tv normal cu AV si SCART .As vrea sa conectez pc-u la tv si am auzit ca se si poate .Daca conectez mufa verde la AV imi apare imagine dar alb-negru.Bun.AM citi pe alte forumuri ca ar trebui conectata la AV mufa albastra nu cea verde si sa dau din setarile placii video pe Composite ,asa am si facut dar din pacate pe ecran nu apare nimic si cei de pe forumurile pe care am citit despre asta scriau acolo ca la ei se vede imaginea f bine si color la mine din pacate nu se vede nimik :hi: .As fi incercat sa pun intrebarile astea acolo e forumurile acelea dar din pakate sunt scrise din anul 2004 si nici nu a mai dat nimeni pe acolo .De aceea intreb aici ma poate cineva ajuta sa rezolv aceasta problema???Multzumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conecteaza mufa aia la care se vede imaginea si pe urma modifica in setarile placii pe PAL- SECAM.. Incearca mai multe setari pana obtii imaginea color.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din pacate din tv nu pot sa setez pal - sau - secam tv-u din 95 cam asa ceva cred el merge bine dar no asta nu reusesc sa o fac ,sa vad hdtv-out-u

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×