Sari la conținut
Forum Roportal
puiu.t

Lipsa vietii sexuale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Remarc in multe cazuri stari similare dementei chiar, la persoanele cu frustrari cauzate de lipsa activitatii sexuale

Din cauza asta devin tot mai izolate, nesociabile, de neinteles...

Aceasta situatie e mai frecventa la sexul slab si manifestarile sunt mai anormale

Ce credeti ca se poate face?????

Complexele se pot ''vindeca'' prin negarea lor???????

 

Va puteti aprecia fiecare nivelul frustrarii sexuale?

Va ofer cateva indicii:

suspiciunea, paranoia, stari de excese nervoase, usurinta creeri de conflicte, nerecunoasterea, dementa....

 

Eu cred ca am : 15 %

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca termenul de dementa este corect asociat cu ce a ce doresti tu sa exprimi ,dar in parte am inteles ideea .

Complexele si frustrarile nu se pot rezolva negand ,indiferent cat de mult am vrea sa credem asta .Organismul are nevoie de actul sexual pentru ca atunci se produc o serie de reactii chimice in creier ce face sa functioneze mai bine si de ce nu sa fim si sanatosi.

Adevarat caci abstinenta indiferent de persoana M/F..se observa in plan psihic ,deoarece acea persoana este irascibila ,paranoica si ..evident tot ce decurge din aceste stari :autoizolare ,nesociabilitate si o multime de stari comportamentale neadecvate unei vieti normale .Daca la aceasta se mai adauga si angoasa zilnica ,cauzata de stresul total venit din decadenta societati de azi ,trebuie sa foarte puternic cerebral pentru ati mentine zambetul pe buze . Sau sa ai un comportament frivol ,dar intr-o oarecare doza ,deoarece risti sa fi categorisit drept "obsedat" de catre cei care vorbesti tu .

Singura solutie : Sex..daca ai cu cine ..daca nu ..gasesti .:yahoo: ( numarul de tel este afisat la ..profil .. :hi: ) ..ori cum recomanda un membru marcant al forumului..Multa iubire

Si ..autoevaluarea frustrari sexuale ?

Cam greu sa spun..dar pot spune de tine .. :- cam ..75 % ..mda ,mda

..certaretule .. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Remarc in multe cazuri stari similare dementei chiar, la persoanele cu frustrari cauzate de lipsa activitatii sexuale

Din cauza asta devin tot mai izolate, nesociabile, de neinteles...

Aceasta situatie e mai frecventa la sexul slab si manifestarile sunt mai anormale

Ce credeti ca se poate face?????

Complexele se pot ''vindeca'' prin negarea lor???????

 

Va puteti aprecia fiecare nivelul frustrarii sexuale?

Va ofer cateva indicii:

suspiciunea, paranoia, stari de excese nervoase, usurinta creeri de conflicte, nerecunoasterea, dementa....

 

Eu cred ca am : 15 %

pfff! de unde ai scos-o si pe asta?... care sunt dementi sunt dementi din nastere!

te pomeni ca cei mai violenti criminali or fi frustrati sexual :-

maaaare problema si abstinenta asta!!

in manastiri tre sa fie mare nebunie. numai dementi si frustrati ... :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incompatibilitati anatomice, disconfort sau pur si simplu lipsa de placere ... :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
incompatibilitati anatomice, disconfort sau pur si simplu lipsa de placere ... :hi:

nu comentam cauzele ci efectul produs si urmarile posibile pe plan personal si social....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu comentam cauzele ci efectul produs si urmarile posibile pe plan personal si social....

 

 

OARE DECE?!?!? :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×