Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Fascismul islamist

Postări Recomandate

Harald, Hugo Chavez a dat petrol gratis americanilor care au vrut - 100 litri petrol de incalzit asta iarna prin lantul de benzinarii din America pe care il are. Exista oameni saraci si in America. Destui au fost americanii care s-au suparat pentru donatia asta, in loc sa o ia ca un gest de prietenie si atat.

 

http://www.democracynow.org/article.pl?sid=05/09/20/1330218

 

Nu insemna sa aiba incredere totala in Chavez dupa ce au primit un butoi cu petrol, dar nici sa il repinga in mod paranoic, ce putea sa faca sa ascunda bombe in butoi ?

Nu vrea sa scumpeasca petrolul, a spus ca 50$ pe baril e un pret foarte bun.

 

Nu exista "anti americani" decat daca sunt si prosti si "anti americani". Eu nu sunt anti american, oamenii care ii baga pe toti intr-o oala sunt cauza tuturor razboaielor. Imi place orice american care se impotriveste razboiului si sunt destui americani faimosi care imi plac : Thomas Jefferson de ex

Iata ce scrie Mark Twain in cartea "Mysterious Stranger", nu am citit-o am gasit citatul pe net :

The loud little handful will shout for war

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sens are discuţia despre "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Harald, Hugo Chavez a dat petrol gratis americanilor care au vrut - 100 litri petrol de incalzit asta iarna prin lantul de benzinarii din America pe care il are.

 

Cam becalian gestul. O fi citit Chavez Becalogus-ul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fascismul islamist

pretext sau realitate?...sau si una si alta?

 

Fascismul islamist ... Este o denumire pe zi ce trece tot mai justificata, daca observam realitatea cotidiana .. in speta obscurantismul si fanatismul religios islamic dandu-si mana cu terorismul intr-un fals pacifism orb in care acte teroriste sint prezentate ca reactii legitime ale celor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

jos fascismul! jos fascismul!... jos ...aaa ... a nu era ...aaa...ma scuzati... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
<br />Stimate domn, ....................

 

Stimate Domn

 

Nu pot decat sa va confirm ca sunteti bine si corect documentat ...doar ca va referiti aproape total la un alt eveniment istoric decat o face titlul topicului ...asocierea de islamist fascist nu imi apartine ci am preluat-o asa cum este ea vehiculata ...probabil ca s-ar mai putea "lucra" un pic la aceasta denumire ...dar asta nu ar schimba cu nimic pericolul islamist!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le invadezi tara, omori civili - iti ceri scuze, si te astepti sa vina in formatie si sa atace frumos si la vedere numai baze militare. Altfel sunt teroristi.

Imaginati va America ocupata de arabi, mai scapa o bomba unde nu trebuie si isi cer scuze, si toate s bune. Sunt sigur ca nimeni nu l-ar numi terorist pe Billy Joe daca s-ar arunca cu ei in aer, ar fi un luptator pentru FREEDOM !

Cati civili au omorat americanii incepand cu bombele atomice si pana acum ? Vreo 20 de milioane

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca folosesti un asemnea ton se pare ca nu intelegi care este menirea unei tari !

 

In plus de asta faci confuzie intre principii ....americani au facut greseala sa isi inchipuie ca democratia este un sistem care da roade in toata lumea ...dar nu este asa ...islamul nu este compatibil cu democratia, libertatea si pacea ...mai devreme sau mai tarziu ...democratia (civilizatia lui satan cum o numesc islamistii) tot va avea probleme cu islamismul ...singura cale de a le evita este sa ne convertim cu toti la islam ...si exact asta spun toti "mari conducatori" ai lumii musulmane!

 

Ceea ce europenii si americanii in prostia lor neglijeaza ..este ca nu realizeaza ca parsivenia este trasatura "spirituala" definitorie a "(ne)-civilizatiei" arabe ...si ca razboiul intre cele doua civilizatii nu va fi unul deschis pe fata ...ci unul al dus la cele mai inalte culmi ale parsiveniei !

Vezi terorism sabotaje si dezechilibrari!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

USA nu face nimic pe ascuns ?

Cand trimite un avion sa lanseze o bomba sa omoare pe cine stie cine, e totul pe fata si onorabil, etc ?

 

In postul de mai sus vezi foarte bine cum se creeaza teroristii. Mai multi morti in Irak mai usor pentru preotii aia cu jihad sa isi adune mai multi adepti. Aproape nici nu mai e nevoie de indoctrinarea lor. Tot razboiul asta in Afghanistan si Irak nu face decat sa creeze mai multi "teroristi" , oameni care poate nu aveau nimic cu USA, cand vad ce se intampla in tara lor, cand le moare un prieten, cand aud despre Abu Ghraib, devin teroristi.

Nu stiai ca in Arabia Saudita copii invata din manuale scolare cum sa ii urasca pe "infideli" ? Dar USA nu are treaba cu ei, Bush e prieten cu printul lor, l-a invitat si la Washington, nici o problema.

In Venezuela nu se intampla asa ceva, dar Chavez e numit dictator. De ce oare ?

Editat de jet li

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×