Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Fascismul islamist

Postări Recomandate

Fascismul islamist

pretext sau realitate?...sau si una si alta?

 

Fascismul islamist ... Este o denumire pe zi ce trece tot mai justificata, daca observam realitatea cotidiana .. in speta obscurantismul si fanatismul religios islamic dandu-si mana cu terorismul intr-un fals pacifism orb in care acte teroriste sint prezentate ca reactii legitime ale celor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce se intampla zilele acestea in Palestina ne dovedeste ca palestinieni sunt un popor de sinucigasi ....nu numai ca individ in parte ...dar acum vedem ca si ca natie!

Oare ii mana Allah ... sau satana?...sau nu e nici o diferenta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce se intampla zilele acestea in Palestina ne dovedeste ca palestinieni sunt un popor de sinucigasi ....nu numai ca individ in parte ...dar acum vedem ca si ca natie!

 

Adica, ce se intampla si cum dovedeste ceea ce spui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai Soimos (skyarian) hai spune-ne ca or sa aiba si sarbatoarea Kaboom :flowers: ! Tu nu esti baiat prost dar te vad tot faci :

  • propaganda pro-Bush si masonerie
  • propagada Anti-Islam, big bad wolf

Avand in vedere masoni - benzina - razboiul resurselor - asta ridica niste semne de intrebare...

Editat de Lara Croft 2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fascismul islamist

pretext sau realitate?...sau si una si alta?

 

Fascismul islamist ... Este o denumire pe zi ce trece tot mai justificata, daca observam realitatea cotidiana .. in speta obscurantismul si fanatismul religios islamic dandu-si mana cu terorismul intr-un fals pacifism orb in care acte teroriste sint prezentate ca reactii legitime ale celor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da fascismul de tip american si acceptarea tacita a acestuia de catre o europa care se duce de rapa nu o vezi? Cat tupeu au unii. Dau buzna prin tari dupa petrol si dupa incep sa se planga si sa acuze de terorism.

 

Razboiul religios al islamistilor are o istorie foarte lunga, si s-a manifestat inaintea aparitiei motorului cu combustie interna. Te-ai gasit sa le plangi de mila....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
<br />Da fascismul de tip american si acceptarea tacita a acestuia de catre o europa care se duce de rapa nu o vezi? Cat tupeu au unii. Dau buzna prin tari dupa petrol si dupa incep sa se planga si sa acuze de terorism. <br /><br />

 

Fascismul de tip american are o denumire generica impusa de 300 de ani si .... SE NUMESTE DEMOCRATIE!

 

Europa accepta acest "fascism american" ptr ca a fost de 2 ori "ocupata" de el ...ultima data dupa cel de al doilea razboi mondial ...iar "perversiunea subtila" a acestui "fascism" este ca aasigurat oamenilor ceea ce nimeni nu a asigurat niciodata in istoria omenirii .... viata decenta dusa in demnitate ... si bunastare!

Si se pare ca aceste 2 pacate cel al democratizarii impuse si al vietii in libertate si bunastare nu ii pot fi iertate niciodata ...mai ales de cei "corecti" care sustin "umanitatea" masacrelor comise de militiile, armata si politia lui Milosevici!

 

Dar sa nu uitam ca topicul se numeste fascimul ISLAMIST ...nu am spus islamic sau musulman !

Oare chiar nu va dati seama ce diferenta enorma este intre "binefacerile" lui.... in comparatie cu "nenorocirea" "fascismului" American?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Razboiul religios al islamistilor are o istorie foarte lunga, si s-a manifestat inaintea aparitiei motorului cu combustie interna. Te-ai gasit sa le plangi de mila....

 

Nu le plang de mila, dar din cate stiu eu nu ei au venit peste noi ci invers.

 

Fascismul de tip american are o denumire generica impusa de 300 de ani si .... SE NUMESTE DEMOCRATIE!

 

Rofl democratie? La ora actuala america este cea mai comunista tara de pe planeta. Da, jumatate din europa trebuie sa multumeasca americii pentru minunatele binefaceri pe care le-a facut atunci cand au lasat mai mult de jumatete din continent pe mana rusilor. Ma vad nevoit sa repet intrebarea, arabetii au venit peste noi sau invers?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu le plang de mila, dar din cate stiu eu nu ei au venit peste noi ci invers.

 

Depinde la ce perioada te referi. Din cate stiu ei au venit peste noi, sau Calugareni de exemplu o fi fost vreo localitate prin Irak? :biggrin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
<br />Nu le plang de mila, dar din cate stiu eu nu ei au venit peste noi ci invers.

Cam slabut la istorie ....slamul a vrut sa cucereasca toata Europa dar a fost oprit la portile Vienei

Dar mai ai rabdare ca presedintele Iranului tocmai a anuntat ca steagul verde al islamului va flutura pe toata planeta ...asa ca pregateste-te ... CITESTE CORANUL!

 

Rofl democratie? La ora actuala america este cea mai comunista tara de pe planeta.

 

Da ?...asta chiar nu am stiut !

Si comunistii o numesc inca Imperialista!

 

Da, jumatate din europa trebuie sa multumeasca americii pentru minunatele binefaceri pe care le-a facut atunci cand au lasat mai mult de jumatete din continent pe mana rusilor. Ma vad nevoit sa repet intrebarea, arabetii au venit peste noi sau invers?

 

Cum adica au lasat?

Voiai cumva sa se lupte cu aliatii lor rusi ca sa isi apere dusmanu Romania?

Vad ca in afara de faptul ca esti tare la istorie ...mai ai si alte atuuri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×