Sari la conținut
Forum Roportal
me_woman

Coitus intrerupt

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

stiti cazuri in care practicand aceasta metoda,nesigura de altfel,s-a ajuns la sarcina?

ca exista si f multe cupluri care practica metoda de ani de zile,cu rezultate ,adik fara ca femeia sa ramina gravida.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiti cazuri in care practicand aceasta metoda,nesigura de altfel,s-a ajuns la sarcina?

ca exista si f multe cupluri care practica metoda de ani de zile,cu rezultate ,adik fara ca femeia sa ramina gravida.

 

dar exista si f multe cupluri care practica metoda de ani de zile, cu rezultate, adik femeia ramine gravida cand nu trebe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi plac aceste metode si n-am practicat niciuna din ele de cand sint!!!

 

Nu amenint, insa femeia la o intrerupere din asta te poate omori !!!! involuntar !!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E cea mai putin sigura "metoda de contraceptie". Cele ce nu au ramas insarcinate au avut un noroc chior.

Nu e chiar atat de nesigura daca este practicata corect.

 

Oricum... faptul ca sunt cupluri care o practica si care nu au avut sarcini nu reprezinta nimic...

Daca rata de esec a metodei este pe la un max 30% asta tot inseamna ca sunt 70% din practicanti care au fost "protejati". Din punctul asta de vedere e cam aproape de metoda calendarului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiti cazuri in care practicand aceasta metoda,nesigura de altfel,s-a ajuns la sarcina?

ca exista si f multe cupluri care practica metoda de ani de zile,cu rezultate ,adik fara ca femeia sa ramina gravida.

 

Daca nu au ramas insarcinate inseamna ca nu se aflau in perioada fertila sau din alte motive (vezi insuficienta mucului fertil, ovare disfunctii etc etc). In timpul excitarii barbatul pierde un lichid care contine spermatozoizi, cand are erectie si un pic inainte de a ejacula. Faptul ca iese din vagina inainte de a ejacula este important dar din pacate insuficient pentru a evita o sarcina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

coitus intrerupt practicata des duce la scaderea fertilitati lichidului seminal... pe bune!!!! :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lichidul preseminal contine spermatozoizi cat sperma unui barbat infertil,deci nu prea multi.

 

daca exista maxim autocontrol ,cred k merge.sa nu ajunga lichid seminal in interior.un grad de risc exista si cu cel preseminal..

 

sunt convinsa ca aproape toti barbatii de pe forum au practicat asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lichidul preseminal contine spermatozoizi cat sperma unui barbat infertil,deci nu prea multi.

 

daca exista maxim autocontrol ,cred k merge.sa nu ajunga lichid seminal in interior.un grad de risc exista si cu cel preseminal..

 

sunt convinsa ca aproape toti barbatii de pe forum au practicat asta.

 

Vad ca esti "foarte" bine informata :lol:

Sa ai parte de o familie numeroasa :lol:

 

 

Emisia de spermatozoizi nu se produce doar in momentul ejacularii, dar si inainte, in timpul erectiei, in secretiile de lichid lubrificant al penisului. Pentru o fecundare sicura, atunci cand femeia indeplineste toate conditiile de fertilitate (idem si barbatul), este de ajuns un minim de spermatozoizi pentru ca aceasta sa se verifice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt convinsa ca aproape toti barbatii de pe forum au practicat asta.

Eu ma indoiesc... nu zic ca nu ar fi destui care sa fi facut asta la un moment dat... dar de practicat... cred ca sunt prea putini...

 

Eu unul nu-mi aduc aminte...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×