Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

oca, am folosit Norton si ma gindeam sa incerc caasperscay si am downloaded un trial version ptr. o luna... nu mi sa-a parut prea sofisticat in comparatie cu Avast (pe care m-am decis sa il folosesc) care este gratis, in comparatie cu $ 50. Asa ca mie imi place Avast si mai am si alte tools just in case... si nu am "capatat" nici un virus pina acum.... cred ca are a face si ce websites vizitezi.....asa ca stai numai pe forum ca sa fii "safe". :cry: :cry: :soc: :soc: :soc: :soc: :soc: glumeam .!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu de NOD 32. Produs australian. Locul 2 in topul celor mai bune antivirusuri.

Eu unul folosesc AVG Antivirus Free Edition.

Nu mananca resurse, scaneaza incomming pop3 (adica mailurile care le downlodezi cu orice client de mail) si in plus de alta nu te costa nici un ban ca sa-la downlodezi, nici nu trebuie sa cauti cracca-uri, serialuri si in combinatie cu Microsoft Antispyware eu zic ca ai un calculator protejat destul de bine.

 

Site-ul oficial AVG:

http://www.grisoft.com

:cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am folosit o vreme nortonul, acum am trecut pe caasperscay si sunt f multumita de el. mi-a fost util de cateva ori cand am unii sa-au gandit sa-mi ataseze surprize prin mailuri. 1 data pe luna cere scanarea pc-ului. e oca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul folosesc BitDefender-ul ultima versiune cu licenta pana in 2035 cu upgrade la zi atentie este mare diferenta intre versiunea care se gaseste pe net cea triala.De cand il folosesc nu am treaba cu el enervant este chestia aia de iti apare acolo deasupra ceasului cu net zone si local zone e stresant un pic la inceput dar te obisnuiesti , in rest este oca si ca firewall si ca antivirus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc symantec antivirus 9

foloseste putine resurse,si este foarte bun retea

de exemplu il am pe server

iar celelalte 83 de calculatoare legate in retea din cadrul companiei, sunt verificate; are niste setari bune pentru retea,adica il instalez pe un calculator din retea ca fiind client si managed si nu tre sa updatez decat pe cel de pe server si el aplica definitia de virus la toate cele 83 calculatoare.

in retea, symantec 9 e excelent, am auzit ca a aparut si versiunea 10, dar inca nu am dat de ea.

 

pe.sa.

 

nu-i fac reclama, ci doar am subliniat anumite caracteristici de care sunt multumit si motivat sa-la folosesc.

Editat de work27

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice ca Internet security 2005.. e cel mai bun antivirus care o sa apara si in 2006.. Internet security 2006 .. manca rami asta e dar e ffoarte bun ca celelalte antivirusi .. au marime mica si nu e de la Sestimatic. blalala. deci asta e parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×