Sari la conținut
Forum Roportal
unabletobenarcis

zapp internet unlimited vs 3g broadband vodafone

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

recent mi am cumparat un laptop si as avea nevoie de internet fara sa fiu conectat la cablu toata ziua, care sa-mi ofere mobilitate si acoperire in acelasi timp. ceea ce as dori sa aflu este urmatorul fapt: vodafone are acum oferta aceasta foarte calumea, dar cu un tarif de 40 dolari ai trafic 2x2gb in timp ce la zapp ai la 40 dolari trafic nelimitat, pretul este aproximativ si fara tva.

as vrea sa aflu parerea celor care deja folosesc aceste servicii, iar ceea ce ma intereseaza cel mai mult este: acoperirea, tariful, achizitionarea cardurilor, si calitatea, intr-o expresie ceva care sa ma convinga sa aleg un provider sau altul.

as mai dori sa aflu daca downloadurile prin programele de descarcare gen dc++ sunt inregistrate de provideri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

zapp poate merge ca un dial-up bun, dar oscileaza si din cind in cind te mai " arunca" afara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
zapp poate merge ca un dial-up bun, dar oscileaza si din cind in cind te mai " arunca" afara.

ok, raspunsul nu a fost prea incurajant, dar fiindca vreau sa ma asigur ca m-am exprimat bine in legatura cu ceea ce ma intereseaza atasez link ul urmator: http://zapp.ro/about/news/press/?action=sh...&newsId=625. Despre acest serviciu as dori informatii. va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zapp: acoperire in orasele resedinta de judet la vitezele din prezentare, acoperire cu viteze mici in restul retelei (vezi harta pe site).

 

Avantaje: teoretic, de departe cea mai buna oferta. Viteze bune/foarte bune in orasele mari, trafic nelimitat, functioneaza okay, conexiune stabila (in orasele mari).

 

Dezavantaj: acoperire comparativ redusa in afara oraselor. Modem-ul Z010 e slabut, ia altul :lol: Probleme destule cu driver-ul, e bine sa ai tot timpul la tine CD-ul cu soft-ul. Poate ca totusi e o problema doar la Z010, care mi-a scos de multe ori peri albi :lol:

 

Overall - dat fiind pretul, viteza, traficul nelimitat, daca nu te intereseaza in asa masura mobilitatea, Zapp nu are concurenta reala inca (in mod de-a dreptul ciudat as spune).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna...as avea si eu o intrebare legata de internet pe calculator prin telefon...cati kb se transfera pe minut [sau pe ora] la o convorbire pe messenger? adik...la abonament de 30 de euro, primesc credit de 15.000 de euro iar 1 kb e un cent...si as vrea sa aflu cati kb se transfera pe mess:)

ms anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sora mea și-a făcut azi abonament Unlimited Mobile Internet Vodafone la 10,71 euro cu USB modem. A mers cu laptop-ul la reprezentanță să se facă acolo toate setările și am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc internetul de la orange ...folosesc tel mobil k modem ....pt 3,5 euro/luna trafic nelimitat..la download sta cam

prost ..dar akm e in functie si de tel pe care il ai :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am zapp de 5 ani si sunt relativ multumit de ei

nu foarte dar merge

acum am un 810i si in zona de evdo merge bine ptr con mobila , dar la tara pe 1x e cam 13kope download

intrebare :stie cineva despre siturile zapp activate pe evdo ?

antenele ptr zapp sunt si pe evdo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am de doua zile internet vodafone la 15 euro(banda 3.5) merge fara probleme sunt multumit merge foarte bine am si 100 de sms-uri gratuite direct de pe laptop...nah e de bine.....oricum de la zapp nu mi-as baga nici mort....o sa revin cu pareri mai incolo cand o sa aiba ceva vechime......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×