Sari la conținut
Forum Roportal
cos_min

va rog ajutatima

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut tuturor! ma numesc cosmin am 18 ani si am si eu o problema....st cu o fata de aproape 10 luni...iar acum mia spus ca sa plictisit...vrea sa o cuceresc cu ceva nou.....si sincer nu stiu ce sa ma fac....nu vreau sa se ajunga la ceva rau!! asa ca vor ajutati-ma va rog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut tuturor! ma numesc cosmin am 18 ani si am si eu o problema....st cu o fata de aproape 10 luni...iar acum mia spus ca sa plictisit...vrea sa o cuceresc cu ceva nou.....si sincer nu stiu ce sa ma fac....nu vreau sa se ajunga la ceva rau!! asa ca vor ajutati-ma va rog.
Buna!

 

In primul rand,trebuie sa iti pui cateva intrebari,ca sa afli de unde vine plictiseala.Cand ai scos-o ultima oara in oras si ati fost numai voi 2,fara prietenii vostri?Cand ai surprins-o ultima data cu ceva?Cand i-ai daruit un buchet de flori?De cand nu i-ai mai facut un cadou? De cand nu i-ai mai spus:"te iubesc" ca la inceput? Sunt foarte multi factori intr-o relatie care duc inevitabil la plictiseala si rutina,monotonie.

 

Ca s-o recuceresti,ai nevoie de tact,pricepere,tarie si nu in ultimul rand,de iubire.Daca doar s-a plictisit,ai sanse.Daca nu te mai iubeste,cred ca e cam tarziu.Nu prea te poti lupta cu morile de vant.Ai fost cam evaziv,oricum,eu ti-am dat un raspuns general.Intra in detalii ca sa vedem unde e problema. :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu stiu ce sa-ti zic.Depinde shi in ce context ti-a spus ca s-a plictisit dar ceva de bine in mod sigur nu e.Incearca sa o scurprinzi cu lucruri noi,plimbari in parc,iesiri din oras,lucruri pe care nu le faceti de obicei sau niciodata.O noapte romantica poate...Cam cat de serioasa a fost relatia voastra?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut tuturor! ma numesc cosmin am 18 ani si am si eu o problema....st cu o fata de aproape 10 luni...iar acum mia spus ca sa plictisit...vrea sa o cuceresc cu ceva nou.....si sincer nu stiu ce sa ma fac....nu vreau sa se ajunga la ceva rau!! asa ca vor ajutati-ma va rog.

Mergeti la mare, la munte, fiti singuri, scoate-o in oras, du-o intr-un parc de distractii, surprinde-o cu cadouri, etc. Ai multe variante. Atata timp cat e ceva nou, neobisnuit, original, o vei surprinde placut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da-i viteza si treci la urmatoarea :pokey: Daca ii sufli in c*r acum fii sigur ca o sa i se urce la cap si cand se va simti "plictisita" din nou va emite pretentii de mare regina. Asa ca surprinde-o cu ceva nou..o pereche de papucei..si ii spui asa" ai dreptate si eu m-am plictisit asa ca hai s-o terminam" si sa vezi cum ii dispar fetitei impresiile de plictiseala :lol: ....dupa faza asta te decizi daca mai stai cu ea sau nu.

Tine minte nu esti clovnu' nimanui si nu tolera rahaturi' de genu' . Daca s-a plictisit sa se duca nu trebuie sa mergi tu in maini pt distractia ei.

By the way ... inainte sa ii zici faza cu papucelu' tragei-o o ultima oara asa salbatic si sarit din tiparele voastre obisnuite :hi:

Editat de Cirozel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut tuturor! ma numesc cosmin am 18 ani si am si eu o problema....st cu o fata de aproape 10 luni...iar acum mia spus ca sa plictisit...vrea sa o cuceresc cu ceva nou.....si sincer nu stiu ce sa ma fac....nu vreau sa se ajunga la ceva rau!! asa ca vor ajutati-ma va rog.

Ati stat deja prea mult timp impreuna. Daca ea a hotarat ca nu mai vrea sa fie cu tine... ma indoiesc sa mai poata fi ceva ce sa poti face cu exceptia acceptarii situatiei...

 

De cele mai multe ori astfel de situatii sunt prinse prea tarziu... tu incerci sa opresti sangerarea cand aproape ca nu mai e sange deloc in "organism"... ok.. poate printr-o minune rezista relatia... dar eu unul ma indoiesc.

 

Sfatul meu este sa accepti ca iubirea vine si pleaca. Face cum vrea ea. Iar daca ai sa o tratezi cu respect si nu ai sa incerci sa te agati de ea, sa o tii cu forta langa tine... atunci ea o sa se reintoarca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati stat deja prea mult timp impreuna. Daca ea a hotarat ca nu mai vrea sa fie cu tine... ma indoiesc sa mai poata fi ceva ce sa poti face cu exceptia acceptarii situatiei...

 

De cele mai multe ori astfel de situatii sunt prinse prea tarziu... tu incerci sa opresti sangerarea cand aproape ca nu mai e sange deloc in "organism"... ok.. poate printr-o minune rezista relatia... dar eu unul ma indoiesc.

 

Sfatul meu este sa accepti ca iubirea vine si pleaca. Face cum vrea ea. Iar daca ai sa o tratezi cu respect si nu ai sa incerci sa te agati de ea, sa o tii cu forta langa tine... atunci ea o sa se reintoarca.

De ce trebuie sa asociati plictiseala cu lipsa iubirii? Nu au nicio legatura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da-i viteza si treci la urmatoarea :lol: Daca ii sufli in c*r acum fii sigur ca o sa i se urce la cap si cand se va simti "plictisita" din nou va emite pretentii de mare regina. Asa ca surprinde-o cu ceva nou..o pereche de papucei..si ii spui asa" ai dreptate si eu m-am plictisit asa ca hai s-o terminam" si sa vezi cum ii dispar fetitei impresiile de plictiseala :) ....dupa faza asta te decizi daca mai stai cu ea sau nu.

Tine minte nu esti clovnu' nimanui si nu tolera rahaturi' de genu' . Daca s-a plictisit sa se duca nu trebuie sa mergi tu in maini pt distractia ei.

By the way ... inainte sa ii zici faza cu papucelu' trage-i-o o ultima oara asa salbatic si sarit din tiparele voastre obisnuite :hi:

Cam dur,dar asa ar trebui facut :pokey:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
By the way ... inainte sa ii zici faza cu papucelu' tragei-o o ultima oara asa salbatic si sarit din tiparele voastre obisnuite :hi:

 

 

da ,super tare ....sa se asorteze la papucei ...sexul nebun :pokey:

P.S ...asta ar fi un sex de despartire ,crezi ca-i mai pasa fetii ....odata in plus sau in minus ,daca e hotarata ca vrea altceva ...:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×