Sari la conținut
Forum Roportal
Dirtyangel

Argintul se innegreste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

uite ca am pus lantisorul meu pe noapte in solutie de pasta de dinti! Mie imi pare ca e mai curat, dar trebuie sa mai aprecieze un adevarat cunoscator :cry:

Editat de Dirtyangel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un lantisor de argint foarte dragut, care imi este foarte scump caci l-am primit de la persoana iubita.

Dar cu timpul isi pierde din luciu si s-a innegrit :lol:

I se strica aspectul, ce as putea face? exista ceva solutii?

Sper sa am ceva sfaturi utile de la voi :cry:

sigur ca da !

cel mai la indemana e sa-l introduci intr-un vas de inox cu ceva sare si sa-l lasi sa fiarba cca 10 minute , dupa care-l scoti si-l stergi cu o carpa moale ... isi va recapata luciu de odinioara :flowers:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-as pensiona acel obiect care-mi da probleme!!!

 

Il impachetez bine - daca merita - si il pun intr-un loc uscat si ferit de toate unde nu umblu niciodata!!!

Daca e ceva care a avut deja timpul lui, il dau la charity sau la cineva care are nevoie.

 

Tacamurile am pensionat demult, folosesc inox!!! straluceste mereu si nu rugineste !!!

 

Un lantisor asa de subtire poti sa cureti la perfectie sa sa-l pui in rama in forma de inima, insa bine scos aerul si-l pui in dormitor! langa alte articole memorabilia pana le vine randul mai incolo spre usa sau sacul/cutia de charity!!!!

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pune-l seara intr-un pahar de coca-cola, si dimineata va fi ca nou.......eu am doar bijuterii de argint si asa le albesc :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pune-l seara intr-un pahar de coca-cola, si dimineata va fi ca nou.......eu am doar bijuterii de argint si asa le albesc :doh:

am vazut la tv despre proprietatile colei, si am vazut si eu ca asta merge :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stie careva din ce motive se inegreste argintul ...am auzit ca se face negru si de la anumite afectiuni medicale ..si am intrat la dubii ..am o verigheta si un inel din argint le port pe acelasi deget si s-au facut negre rau si lanticul si pantdativul la fel toate asa dintr-o data ..le-am curatat cu pasta de dinti si fara apa si apoi in solutie de apsta de dinti cu apa peste noapte dar degeaba si-au revenit un pic dar tot au tenta accea de negru :) multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×