Sari la conținut
Forum Roportal
mikininam

URGENT:pierdut acte

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am intrat intre timp pe net si am vazut cam ce trebuie...Da,e caz de furt...ma duc la politie in ambele cazuri (carte/permis)?Ma refer la declaratiile tip nu la alte documente-certif. nastere,casatorie,act spatiu,pasaport...

Dau anunt in MO oricum sau dupa ce ma duc la politie?Imi da politia vreo dovada pt permis?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am intrat intre timp pe net si am vazut cam ce trebuie...Da,e caz de furt...ma duc la politie in ambele cazuri (carte/permis)?Ma refer la declaratiile tip nu la alte documente-certif. nastere,casatorie,act spatiu,pasaport...

Dau anunt in MO oricum sau dupa ce ma duc la politie?Imi da politia vreo dovada pt permis?

inca nu te-ai dus la politie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am 48 ore la dispozitie si as vrea sa stiu dinainte ce am de facut...de fapt alerg pentru sotie,ei i s-au furat actele dar eu am postat...si daca plec acum,anuntul tot miine este trimis si apare poimiine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 48 ore la dispozitie si as vrea sa stiu dinainte ce am de facut...de fapt alerg pentru sotie,ei i s-au furat actele dar eu am postat...si daca plec acum,anuntul tot miine este trimis si apare poimiine

declara-le pierdute , alfel platesti amenda . :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 48 ore la dispozitie si as vrea sa stiu dinainte ce am de facut...de fapt alerg pentru sotie,ei i s-au furat actele dar eu am postat...si daca plec acum,anuntul tot miine este trimis si apare poimiine

:focus:

ia-o de manuta si plecati la politie acolo vi se spune si vi se face totul

drum bun

 

 

declara-le pierdute , alfel platesti amenda . :P

ti-ar conveni ca aceeasi persoana sa-ti fure si tie actele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ti-ar conveni ca aceeasi persoana sa-ti fure si tie actele?

adica ? :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e partea proasta ca declaratia tb facuta (semnata) de ea...As fi alergat eu ca am mai mult timp liber...Chestia cu Monitorul Oficial e valabila?Sau e suficient un anunt la ziar?Sau asta inseamna de fapt (mentionez pentru MO)? Fisa medicala...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cica daca le declari sunt nule de drept.

conform art 22 alin (1) si (2) din OUG 97/2005 furtul se declara la unitatea de ploitie pe raza careia s-a produs in 24 de ore de la constatare iar pierderea la serviciul public comunitar de evidenta a persoanelor.

 

asta referitor la actul de identitate

iti dau raspunsuri pe fuga ca am treaba

 

pt permisul de conducere declari pierderea sau furtul la autoritatea emitenta in cel mult 48 de ore de la constatare si ceri eliberarea altui permis ok?

 

numai ca pentru eliberarea altui permis de conducere iti trebuie cartea de identitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×