Sari la conținut
Forum Roportal
CatQueen

Cazul Ralph {Bogdan Costache}

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Atat timp cit respectivul nu lasa nici un bilet su mesaj cauzele raman necunoscute. La copii e mai complicat, pe mine asta ma ingrijoreaza, cazul suiciderilor creste, cauzele fiind necunoscute. Un om care se suicide nu are probleme psihice ci emotionale.

In japonia am de-aface cu alt tip de suicid, sinucidere altrusita, dependenta de societate.

Acest copil de 19 ani s-a sinucis pentru ca o iubea pe tanti profa. a vrut sa fie erou si sa nu-l uite niciodata.

Ca sa ramai in amintirea cuiva pe veci trebuie sa-i marchezi viata cu ceva, plus ca-i distrugi eticheta sociala si a familiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Elevul care acum 4 zile trebuia sa implineasca 19 ani s-a sinucis pe data de 24 mai, aruncandu-se de la etajul 9 al profesoarei...cel putin asa cred autoritatile, insa eu cred ca e ceva necurat la mijloc, acum nu stiu ce sa cred dar pot sa spun ca am plans vazand acest caz. Voi ce credeti?

L-am cunoscut pe Ralph.. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cazul acestui baiat este cel putzin curios. Exista atatea lucruri care nu coincid de la o declaratzie la alta (ma refer la cei doi sotzi), atatea lucruri care nu au logica (felul in care s-a aruncat fara sa lase amprente), faptul k pe geam geam si pe tocul acestuia nu existau nici macar amprentele CELOR DOI SOTZI care locuiau in acea garsoniera. Nu mai spun de faptul ca profesoara a dat 3 declaratzii complet diferite, intr-una spunea ca manca, in a doua era cu spatele la balcon, a auzit un fasait ca si cum Bogdan s-ar fi ridicat de pe canapea si cand s-a intors s-a indreptat direct spre geam si s-a uitat in jos; am si eu o nelamurire: cand esti cu cineva in casa si nu il mai vezi in camera cu tine, nu il strigi, nu il cautzi prin casa ci te uitzi direct pe geam sa vezi dak s-a aruncat? Sa fim seriosi... Sunt oameni care nu au absolut nici o legatura cu acest domeniu si care isi dau seama de la o posta ca cineva are pretentzia sa prosteasca atatzia oameni in fatza, cu dovezi mai mult decat evidente. Nu incerc sa spun k exista unul sau mai multzi vinovatzi sau care ar fi aceia pentru k nu sunt in masura sa judec pe nimeni. Dar este strigator la cer k acei parintzi nu pot afla adevarul despre moartea fiului lor. Daca a fost intr-adevar sinucidere, de ce atatea contradictzii in probe si declaratzii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cazul acestui baiat este cel putzin curios. Exista atatea lucruri care nu coincid de la o declaratzie la alta (ma refer la cei doi sotzi), atatea lucruri care nu au logica (felul in care s-a aruncat fara sa lase amprente), faptul k pe geam geam si pe tocul acestuia nu existau nici macar amprentele CELOR DOI SOTZI care locuiau in acea garsoniera. Nu mai spun de faptul ca profesoara a dat 3 declaratzii complet diferite, intr-una spunea ca manca, in a doua era cu spatele la balcon, a auzit un fasait ca si cum Bogdan s-ar fi ridicat de pe canapea si cand s-a intors s-a indreptat direct spre geam si s-a uitat in jos; am si eu o nelamurire: cand esti cu cineva in casa si nu il mai vezi in camera cu tine, nu il strigi, nu il cautzi prin casa ci te uitzi direct pe geam sa vezi dak s-a aruncat? Sa fim seriosi... Sunt oameni care nu au absolut nici o legatura cu acest domeniu si care isi dau seama de la o posta ca cineva are pretentzia sa prosteasca atatzia oameni in fatza, cu dovezi mai mult decat evidente. Nu incerc sa spun k exista unul sau mai multzi vinovatzi sau care ar fi aceia pentru k nu sunt in masura sa judec pe nimeni. Dar este strigator la cer k acei parintzi nu pot afla adevarul despre moartea fiului lor. Daca a fost intr-adevar sinucidere, de ce atatea contradictzii in probe si declaratzii?

si pe mine m-a marcat cazul acesta,chiar am urmarit indeaproape evolutia evenimentelor...nici eu nu cred in sinuciderea lui,prea multe contradictii...parca sotul corinei o sprijinea?acum divorteaza,wtf?astept,insa marturisirile soacrei.. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
L-am cunoscut pe Ralph.. :(

 

Ce? L-ai cunoscut? Cu ce ocazie? :blink:

Editat de CatQueen

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si pe mine m-a marcat cazul acesta,chiar am urmarit indeaproape evolutia evenimentelor...nici eu nu cred in sinuciderea lui,prea multe contradictii...parca sotul corinei o sprijinea?acum divorteaza,wtf?astept,insa marturisirile soacrei.. :tease:

 

 

Cred k as putea sa vorbesc ore intregi despre cazul asta si despre lucrurile care nu par a fi in regula, pacat ca cei care sunt platitzi sa faca asta nu isi dau interesul. Cum bine a spus cineva la TV, daca Bogdan ar fi fost baiatul vreunei persoane importante, plina de bani, intreaga tzara ar fi fost rascolita in cautare de probe. "Interviul" cu soacra profesoarei a fost difuzat pe postul Acasa si a durat 2mins, in care spunea cat de rea este Corina si k il manipuleaza pe sotzul ei exact cum l-a manipulat si pe Bogdan. Aseara in schimb la OTV au fost dezvaluite alte informatzii despre persoanele la care a cautat ajutor profesoara, care sa spunem nu se ocupa tocmai cu lucruri curate, k sa ma exprim elegant. Pacat ca ne agitam numai noi si familia baiatului, din pacate fara nici un rezultat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mare lucru. De parca nu s-au mai sinucis tineri. Se face atat tam-tam pe tema asta.

Ce rea esti!!De fapt toti suntem,ne-am obisnuit sa auzim in fiecare zi la televizor"a/au murit...."noi privim acest lucru ca un lucru banal dar.....daca am cunoaste persoana respectiva atunci si in sufletul nostru ar fi durere.Prea multa lume moare in ultima vreme si...nu cred ca doar mi se pare ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×