Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna

mama mea este alergica la veninul de albina si presupun ca si eu...astfel as dori sa stiu cum ma pot proteja de albine fara sa duc o viata inchisa in casa?

numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

sunt o persoana alergica la foarte multe, inclusiv veninul de albine, cred ca e mai simplu sa spun la ce nu sunt de fapt. Medicul meu e de parere ca daca sunt intepa o albina am la dispozitie 30-40 de minute sa ajung la un spital sau daca plec intr-un loc izolat trebuie sa iau cu mine o seriga cu ser (care nu stiu cum se numeste) si in caz de muscatura sa-mi injectez serul. Eu fiind o persoana cu multiple alergi ma streseaza toata lumea sa-mi fac un medalion si sa-mi pun multiple biletele ca sunt alergica, pentru ca in cazul in care o sa am un accident si se intervine e posibil sa ma omoare medicii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,

sunt o persoana alergica la foarte multe, inclusiv veninul de albine, cred ca e mai simplu sa spun la ce nu sunt de fapt. Medicul meu e de parere ca daca sunt intepa o albina am la dispozitie 30-40 de minute sa ajung la un spital sau daca plec intr-un loc izolat trebuie sa iau cu mine o seriga cu ser (care nu stiu cum se numeste) si in caz de muscatura sa-mi injectez serul. Eu fiind o persoana cu multiple alergi ma streseaza toata lumea sa-mi fac un medalion si sa-mi pun multiple biletele ca sunt alergica, pentru ca in cazul in care o sa am un accident si se intervine e posibil sa ma omoare medicii.

[snapbacca]45050[/snapbacca]

 

prostii cu alergiile astea

vrei sa nu mai fii alergica, nu fugi de ce crezi ca-ti face tie rau

rau iti face mintea si-ti joaca farse :blinca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca e chiar asa cum spui tu cucu mic.

tatal meu nu era alergic la nimic, cel putin din cate stiam noi. a mai fost piscat de albine dar acum 2 sapt la piscat una si in cca 20-30 de minute sa-a umflat tot. la urgente sau speriat medicii si a stau 2 ore cu perfuzie si cu oxigen. abia duap 2-3 zle sa-a dezumflat de tot. acum si cand il pisca tantarii i se umfla toate venel din zona piscaturii. e super naspa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai realtv se poate nu te contrazic, vezi eu unul nu sunt si nici nu am fost alergic la nimic niciodata si poate de aia m-am pripit putin

oricum, bine ca tatal tau e bine si sa-a dus repede la spital

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu este de glumit, unele persoane si-au pierdut viata din cauza unor alergii.

 

Am vazut odata intr-o scorbura un cuib de viespi, dar pana atunci nu am mai vazut niciodata viespi asa de mari...

Aveau cred ca 5 centimetri si cred un exemplar din respectiva specie de''insecte'', te-ar fi intepat.., era bai mare...

Chiar daca nu sunt alergic, dar am facut catva pasi inapoi din acel loc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut aseara o stare ciudata. Imi ardea fata , spatele, picioarele, nasul imi zavcnea, pana si fesele imi ardeau. Am luat o pastila de clorfeniramina si mi-a trecut, ce credeti ca ar putea fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! am o intrebare: in jurul ohilor mi-a aparut de ceva timp o zona bine delimitata, rosie, inflamata, care m mananca, si care observ ca incepe sa se extinda pe fata. Cunoaste cineva simptomele? E posibil sa fie rinita alergica ? Mentionez ca am fost diagnosticata cu rinita alergica datorita nasului infundat, si am urmat tot tratamentul cu Symphral care mi-a fost recomandat si acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×