Sari la conținut
Forum Roportal
Venus

Sunt trista

Postări Recomandate

Un tragic si stupid accident ... sotul meu a murit. Am avut o viata extraordinar de fericita alaturi de el. 13 ani de fericire. Am ramas vaduva cu un copil de crescut. Si casa e pustie fara el. Nu pot sa plang, caci protejez copilul. Nu pot sa zambesc. Imi trec prin minte doar amintiri............

 

 

Condoleante.

 

Daca ai nevoie de un umar pe care sa plangi sau sa vorbesti cu cineva care te intelege, cauta-ma.

 

Nimic in lume nu-l va inlocui, dar te vei obisnui cu ideea, chiar daca nu va mai fi perfect.

 

Multa putere iti doresc si sa te ajute Dumnezeu sa poti dormi/manca/trai.

 

 

P.S. sunt convinsa ca legaturile puternice transced moartea, el e acolo si te asteapta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor.

 

Nimeni nu-l va putea inlocui.

Nimeni si nimic nu ma poate alina, decat zambetul copilului meu si poate timpul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un tragic si stupid accident ... sotul meu a murit. Am avut o viata extraordinar de fericita alaturi de el. 13 ani de fericire. Am ramas vaduva cu un copil de crescut. Si casa e pustie fara el. Nu pot sa plang, caci protejez copilul. Nu pot sa zambesc. Imi trec prin minte doar amintiri............

Fii tare, o sa ramana mereu in sufletele voastre! Nu fi trista, o sa treci si peste asta :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

timpul vindeca totul, dar de uitat nu ai sa uiti, ramane undeva in adancul tau nostalgia care doare, vorbele sunt de prisos, fii prietena copilului tau, ii va fi bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

CIFRA 13

 

De vreo 6 luni, inainte de accident, de cate ori ma uitam la ceas, era aproape intotdeauna si 13 minute. Si la un moment dat ma enervam. Slujba de inmormantare a sotului meu a fost exact la 13 ani de la casatorie. Imediat dupa accident, am sunat salvarea la ora 19:13:13.

 

Azi iar mi s-a intamplat. tot la si 13 minute m-am uitat la ceas. Si e data de 13.

Exista vreo logica?

Nu-mi purta ghinion aceasta cifra.

Nu stiu ce sa cred, ce sa fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CIFRA 13

 

De vreo 6 luni, inainte de accident, de cate ori ma uitam la ceas, era aproape intotdeauna si 13 minute. Si la un moment dat ma enervam. Slujba de inmormantare a sotului meu a fost exact la 13 ani de la casatorie. Imediat dupa accident, am sunat salvarea la ora 19:13:13.

 

Azi iar mi s-a intamplat. tot la si 13 minute m-am uitat la ceas. Si e data de 13.

Exista vreo logica?

Nu-mi purta ghinion aceasta cifra.

Nu stiu ce sa cred, ce sa fac.

Se spune ca nimic nu-i intamplator. :hi:

Logica nu stiu exact care e,insa nu iti guverna viata dupa cifre.Credem numai in ce vrem,de noi depinde.Restul e destin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare sincer rau...golul lasat de el nu-l va umple nimeni si nimic. Ce se intampla impotriva vointei noastre, se intampla din voia lui Dumnezeu, nu-ti pierde increderea in El. E greu, dar ai un copil pentru care trebuie sa traiesti, sa lupti...si-n timp vei cunoaste pe altcineva care sa-ti fie sprijin si bucurie, asta ar fi si dorinta lui, sa nu ramai singura...Dumnezeu sa-l ierte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante.Noi toti suntem straini pentru tine,dar fiecare incearca sa-ti trimita un gand si un cuvant de consolare .E cumplit sa ti se intample asta,dar o sa primesti putere de la Dumnezeu pentru ca esti mama si trebuie sa te gandesti de acum incolo doar la copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
timpul vindeca totul, dar de uitat nu ai sa uiti, ramane undeva in adancul tau nostalgia care doare, vorbele sunt de prisos, fii prietena copilului tau, ii va fi bine

e adevarat ca timpul vindeca...

dar ai grija acum. nu te lasa purtata de slabiciune, de suferinta, nu te lasa subjugata de superstitii!

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×