Sari la conținut
Forum Roportal
Venus

Sunt trista

Postări Recomandate

Un tragic si stupid accident ... sotul meu a murit. Am avut o viata extraordinar de fericita alaturi de el. 13 ani de fericire. Am ramas vaduva cu un copil de crescut. Si casa e pustie fara el. Nu pot sa plang, caci protejez copilul. Nu pot sa zambesc. Imi trec prin minte doar amintiri............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un tragic si stupid accident ... sotul meu a murit. Am avut o viata extraordinar de fericita alaturi de el. 13 ani de fericire. Am ramas vaduva cu un copil de crescut. Si casa e pustie fara el. Nu pot sa plang, caci protejez copilul. Nu pot sa zambesc. Imi trec prin minte doar amintiri............

:tease: :) :) Pentru voi , pentru toti trei . Tie pentru ca vei avea nevoie de putere , copilului pentru ca va trebui sa infrunte o lume fara sprijinul unui tata si sotului tau pentru ca a fost tanar si pentru ca a lasat in urma multe lacrimi ...

Fi puternica , fii tare , fii alaturi de acel mic suflet ce are nevoie de tine mai mult ca oricand :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un tragic si stupid accident ... sotul meu a murit. Am avut o viata extraordinar de fericita alaturi de el. 13 ani de fericire. Am ramas vaduva cu un copil de crescut. Si casa e pustie fara el. Nu pot sa plang, caci protejez copilul. Nu pot sa zambesc. Imi trec prin minte doar amintiri............
Condoleante.... :tease: :) E tragic... dar o sa fie bine,cred.In asemenea momente,e greu sa spui ceva care sa si ajute.

 

Iti doresc multa forta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante, imi pare sincer rau si te inteleg.Mai urat e atunci cand acel cineva inca traieste si te paraseste atunci cand ai mai mare nevoie... :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aminitirile sunt comori ale omului si o sa le avem o viata! Imi pare sincer rau si ... condoleante. :tease:

Iti doresc multa forta si putere sa poti trece peste toate si sa cresti copilul fara sa simta lipsa unui parinte. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar o sa fie bine,cred.

Sigur, cand moare cineva, asta spunem: "o sa fie bine". Totusi, e bine ca nu ai spus 'mai bine!'.

 

Venus, nu are nimeni ce sa iti spuna, fiecaruia dintre noi ii pare sincer rau de o situatie ca asta. Dupa ce postam aici 'condoleantele' sau incurajarile ca va fi bine, plecam la coltul vesel, la 'ce imi place la cel de sus' sau mai stiu eu ce hihihisme.

 

Tu ramai cu durerea si regretul, fiecare te compatimeste (nu te feri de compasiune, este absolut umana), dar se intoarce la viata sa. Ramai din nou noaptea sa te uiti pe pereti si te intrebi de ce si cum sa continui o viata ca asta. Cum ai putea?

 

Am sa astept filozofii care vor veni sa iti spuna cum Dumnezeu te iubeste si iti da putere si cum iti incearca el credinta, samd. Astept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur, cand moare cineva, asta spunem: "o sa fie bine". Totusi, e bine ca nu ai spus 'mai bine!'.

 

Venus, nu are nimeni ce sa iti spuna, fiecaruia dintre noi ii pare sincer rau de o situatie ca asta. Dupa ce postam aici 'condoleantele' sau incurajarile ca va fi bine, plecam la coltul vesel, la 'ce imi place la cel de sus' sau mai stiu eu ce hihihisme.

 

Tu ramai cu durerea si regretul, fiecare te compatimeste (nu te feri de compasiune, este absolut umana), dar se intoarce la viata sa. Ramai din nou noaptea sa te uiti pe pereti si te intrebi de ce si cum sa continui o viata ca asta. Cum ai putea?

 

Am sa astept filozofii care vor veni sa iti spuna cum Dumnezeu te iubeste si iti da putere si cum iti incearca el credinta, samd. Astept.

Ne aratam latura sensibila,in sfarsit.Carui fapt datorez onoarea? Esti frustrat? :tease: Of,repetitiile.

O sa fie bine,desigur.Fiindca viata merge inainte,fie ca ne dorim sau nu.

 

Cu un lucru ai avut si tu dreptate:nu are nimeni ce sa-i spuna,fiindca oricum am fi ipocriti,fiecare isi vede de viata lui.Dar din moment ce ea a postat aici,inseamna ca are nevoie sa se descarce.

 

Iar tu,sttt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un tragic si stupid accident ... sotul meu a murit. Am avut o viata extraordinar de fericita alaturi de el. 13 ani de fericire. Am ramas vaduva cu un copil de crescut. Si casa e pustie fara el. Nu pot sa plang, caci protejez copilul. Nu pot sa zambesc. Imi trec prin minte doar amintiri............

Condoleante. Sper ca vei putea trece peste durerea din suflet si vei reusi sa uiti. Ai copilul, iar zambetul lui te poate face sa treci peste durere. Nu va trece imediat, dar in timp totul va fi bine.

Ai grija de tine. Doar asa, copilul tau va creste mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

desi pentru unii ce nu au minte pare inutil

eu imi arat disponibilitatea sa a fi alaturi de tine in aceste momente

sa ai liniste in suflet si speranta

puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sinere condoleante...Imi imaginez ca este foarte greu pentru tine sa treci prin astfel de momente, dar fii tare. Sotul tau va protejeaza din cer si vegheaza asupra voastra. Poate ca acum el te priveste .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×