Sari la conținut
Forum Roportal
nashu1969

calculatorul se restarteaza

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut.stie cineva de ce se tot restarteaza calc cand joc vreun joc mai mare chiar si la rezolutii mici in optiunile jocului?

Am procesor AMD barton+2600,Placa de baza NF7S,placa videoATI radeon 9800 pro Sapphire,memorie 1G. Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dezactiveaza "Automatically restart" si spune daca afiseaza ceva eroare, sau se reseteaza...

 

Faci clic dreapta si Properties pe My Computer, pe urma mergi in tabul Advanced si faci clic pe ultimul buton Settings (Startup and Recovery). Dezactiveaza optiunea "Automatically restart"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, fa asa cum zice Argv si daca contiuna ar putea fi si din cauza ca nu "rasufla" asa cum trebuie, i se incalzeste tare placa video sau alimentatorul si se stinge... Asigurate ca in spatele pc-ului acolo unde e coolerul de la procesor sa fie umpic distantat de perete. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate fi si de la soft, sa ai activata optiunea aia sa se restarteze win cand intalneste eroare, ori de la placa video ceva ce tine de drivere sau mai stiu eu ce...

 

ori pe partea fizica... poate se incalzeste prea tare procesorul sau placa video sau ceva... desi ar trebui sa scoate niste piuituri inainte sa se restarteze....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa umila mea parere, miroase a temperatura excesiva la proc.

eu as face:

curatat bine sursa, si coolerul de pe procesor si cautat ca aerul sa patrunda cat mai nestingherit....

evident si placa video......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate fi si de la soft, sa ai activata optiunea aia sa se restarteze win cand intalneste eroare, ori de la placa video ceva ce tine de drivere sau mai stiu eu ce...

 

ori pe partea fizica... poate se incalzeste prea tare procesorul sau placa video sau ceva... desi ar trebui sa scoate niste piuituri inainte sa se restarteze....

Asa piuia laptopul meu inainte de a incepe sa se restarteze si sa aiba probleme!

Si totusi... l-au verificat si au zis ca "nu are nimic" dar nici nu i-au dat de cap!

Piuia ca un tv. pe vremea comunismului,cind se termina emisiunea...dar,atit de tare ca-l deranja si pe catel la urechi si urla bietul caine si se ascundea ca sa scape de teroare iar eu intrasem in panica fiindca,cu sonorul(volumul)anulat,laptopul continua sa piuie si refuza sa se stinga.

In final,l-am scos din priza...

Cauza,nici acum nu am aflat-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma o problema de genu am si eu deci inainte jucam NBA 2008 fara nici o problema cu mess,odc,torent,winap deschis acum insa joc cat joc si mi se restarteaza.Mai jucam Pro Street fara odc,torent etc doar jocu si tot asa mi se restarta cand il solicitam mai mult+ ca cate o data mi aparea o eroare ceva de Physical memory sau ceva de genu.Cand am vazut ca face asa am reinstalat windowsul si mam pus sa joc NBA tot asa mi se restarteaza nam mai bagat de seama daca imi mai arata eroarea........Am un calc AMD Athlon 2,3 GHZ,1gb ram,placa video Gforce 7200.Sper ca am fost destul de inteles va rog sa ma ajutatihttp://www.roportal.ro/discutii/style_emoticons/default/cray.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eroare asta imi apare daca ar putea cineva sa-mi zica ce treba sa fac pas cu pas ca nu prea le am cu engleza eventual sa -mi traduca chestia asta ias fi tare recunoscator

 

A problem has been detected and windows has been shut down to prezent damage to your computer.

A process or thread crucial to system operation has unexpectedy existed or been terminated.

If this is the first time you've seen this stop error screen,restart your computer.If this screen appears again,follow these steps:

Check to make sur any new hardware or software is properly installed.

If thi is a new instalation,ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.

If problems continue,disable or remove any newly installed hardware or software.Disable BIOS memory options such as cachiny or shadowing.

If you need to use Safe Mode to remove or disable components,restart your computer,press F8 to select Advanced Startup Optio and then select Safe Mode.

 

Technical Information:

 

***STOP:0x000000F4 (0x00000003,0x85FE6480,0x85FE65F4,0x80501180)

 

Beginnind dump of phisical memory

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din descriere (ce ai scris tu), pare sa fie de la memorie.

 

Incearca cu Memtest86

 

 

Microsoft spune ca aceasta eroare a mai fost intalnita si in cazul unor HDD-uri configurate ca "slave". http://support.microsoft.com/kb/330100

Editat de Herr Spiegellman
Doamne dar foame imi mai este... literele astea... =p~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

MemTest.

Orthos.

Verifici temperaturile cu Everest.

Cureti de praf.

Pune mana pe radiatorul de pe cooler, daca e fierbinte, nu e bine.

 

 

 

P.S:Sper ca jocul e original, da?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×