Sari la conținut
Forum Roportal
maybe

Imbracamintea te face mai ..interesant?

Postări Recomandate

Bineinteles ca imbracamintea te face mai interesant.Daca ai un aspect fizic placut si esti imbracat bine intri mai repede in campul vizual al unei persoane nu?Atragi mai bine atentia...dar daca detii doar asta nu e de ajuns.Aspectul contribuie mult la prima impresie dar din momentul in care ai inceput conversatia se poate schimba total.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da,haina il face pe om dar se pune problema cat de mult ne incanta "ambalajul"?!

nu zic..un barbat bine imbracat nu-mi displace deloc insa ii trebuie mult mai mult ca sa-mi atraga atentia.mai bine o haina mai modesta dar sa poti discuta cu el despre orice decat sa poarte numai haine de firma iar in rest sa nu mai "posede" nimic.

hainele ne pot ascunde anumite defecte,ne apara de frig,ne fac mai interesanti,mai la moda ca sa zic asa..dar nu pot compensa,nici macar atenua anumite lipsuri..

cat despre vulgaritate..e foarte usor sa te vrei a fi un excentric dar tu sa nu fii decat de prost gust.si zau,n-am nici o problema cu acele "gagici" din autobuz despre care vorbeati..au si ele dreptul la viata,dar sincer,exagereaza cateodata in asa hal incat ma deranjeaza la vizual :lol2: .eh..dar cui nu-i place nu se uita asa ca...sa-auzim numai de bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt offtopic..da vreau sa va povestesc cv funny. eram cu fetele pe o banca in apropierea unui hotel de pe la noi...pe und, printre altele isi fac veacul si "unele domnisoare". si cum stateam noi pe banca, zarim o "domnisoara", c sa mai zic..arata bin :lol2: era blonda(nus daca era parul ei sau era peruca ca era f bogat..), imbracata intr-o "rochita" ...daca pot sa-i spun asa, aurie dintr-un material f mulat care lasa la vedere cam juma din partea dorsala...asa.. si incaltata in nijte sadale de-alea in stilul pamelei anderson daca jtiti la c ma refer cu un toc de ohooo..si "domnisoara" sa-a dus la unul din magazinele din zona ca sa-si ia cv. vreau sa zic ca toti ramasesera cu gurile cascate..si cnd zic toti nu ma refer numa la baieti. "domnisoara" normal ca era constienta ca toti sa uita la ea. la un moment dat cnd a iesit din magazin, "satula" de fluieraturi, si-a ridicat rochita, a dat oleaca din fund si a mers mai dprt. orcum a fost super tare. ca sa intelegeti faza trebuia sa fiti la "locul faptei" :lol2: asa nus c ati inteles din c am zis yo aci. ideea e ca dejaba imbraci o toampa in cv sexy daca nu jtie sa se comporte..tot c o sa reusesti e sa-o faci de ras. deci, parerea mea e ca atitudinea conteaza...hai ca am aberat destul :lol2:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe de-o parte, imbracamintea defineste foarte bine caracterul unei persoane in anumite situatii si bineinteles, tuturor ne place sa aratam asa cum dorim, cum ne simtim etc.... Nu am nimic in potriva. Dar atunci cand superficialitatea e la ea acasa, si totul e la vrajeala, da incep sa iasa la iveala carentele, complexele. Chestiile astea la "unii tin de cald" dar mie nu-mi plac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, parerile sunt impartite. O sa-mi exprim si eu parerea vizavi de acest subiect, iar daca o sa vi se para radicala, va rog frumos sa nu-mi sariti in cap. Unii au spus pe acest topic "Degeaba te imbraci frumos, daca nu ai nimic in cap". Ei, discutabil... Am vazut si eu multe persoane care nu au nimic in cap, si care erau "imbracate frumos" -- bluze decoltate, transparente, mulate, foarte sexi, etc. Ma intreb daca asta inseamna frumos? Stiti ce cred eu? Nu prea vad posibila combinatia intre "a nu avea nimic in cap" si "a se imbraca frumos", pentru ca din punctul meu de vedere hainele prea decoltate, prea sexi, transparente, mulate si foarte provocatoare (chiar si de firma fiind) nu inseamna neaparat a te imbraca frumos. Pentru mine a te imbraca frumos inseamna decent, ingrijit, sexi dar nu supersexi, bun-gust si rafinament, capacitatea de a-ti asorta hainele si culorile astfel incat sa te prinda bine. Eu consider desteapta si "care are ceva in cap" acea persoana care e suficient de inteligenta incat sa se imbrace decent si de bun-gust, care stie sa-si aleaga tinuta in functie de eveniment si de moment al zilei si nu acea pesoana care incearca sa socheze si sa atraga atentia asupra sa cu haine transparente si decoltate indiferent de ora sau de loc. Nu zic, si aceste haine sunt frumoase si pot fi de bun gust, dar e musai sa stii CAND si UNDE sa le porti. Pe cand cei care nu tin cont cand si unde poarta acest stil de haine (care cum spuneam sunt si ele frumoase, dar trebuie sa stii sa alegi momentul potrivit sa le porti), din punctul meu de vedere dau dovada tocmai de lipsa de inteligenta. Pentru mine frumos inseamna cu totul altceva -- simplu, decent si de bun-gust. Si le admir pe acele persoane si le consider cu atat mai inteligente care stiu sa se imbrace in functie de locul unde merg, de momentul zilei, care stiu sa-si asorteze hainele astfel incat sa le stea bine, etc. Si a te imbraca este o arta.

Editat de lido

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred k dak fiecare poarta haine care il reprezinta.. si care ii vin bine.. atunci sigur t face mai interesant.. pt k iti dezvaluie o parte din personalitate.. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU-i frumos ce e frumos , e frumos ce imi place MIE!!!!!

 

ma imbrac in ce am in primul rand si in ce vreau !! Pana la urma ce are imbracatul cu ce ai in cap k dak ar fi sa ne imbracam cu ce am avea in cap , ar trebui sa vedem multzi goi pe strada!! doohh .. Auzi cultura , imbracate frumos dar nu aveau nimik in cap! si ma rog de unde stii tu k nu aveau nimik in cap ai stat la modul serios de vb cu totzi care se imbraca frumos??? heloo ??

adik mi-e imi place .. lumea judeca , dar numai dupa aparentze :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca putem avea succesul cel mai mare daca ne formam un stil propriu. Moda ne arata mai multe exemple, pentru mai multe tipuri de persoana, din care noi putem alege. Moda ne indreapta pe mai multe cai, insa nu ne impune nimic...sau cel putin noi nu ar trebui sa ne lasam manipulati. Cat despre stilul promovat de designeri, consider ca hainele create de acestia sunt cam excentrice, nu se potrivesc in toate ocaziile si de multe ori vor sa socheze. Apreciez prezentarile de moda in care femeile obisnuite iau locul fotomodelelor. E o dovada ca se poate si altfel...si ca lumea de acolo de pe podium poate fi "aplicata" si in realitatea de zi cu zi. :clap:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ideea e k dejaba imbraci o tzoampa in cv sexy dak nu jtie sa se comporte..tot c o sa reusesti e s-o faci d ras. deci, parerea mea e k atitudinea conteaza...hai k am aberat destul :haha:"

Asta era mesajul pe care vroiam sa il transmit. :clap: . Il reiau pt Joanna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar imbracamintea te face mai interesanta.. iar pt.societatea in care traim din pacate asta este un criteriu, un test de a avea acces la anumite straturi ale ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×