Sari la conținut
Forum Roportal
maybe

Imbracamintea te face mai ..interesant?

Postări Recomandate

Nu ma refer aici la cei care se imbraca conform cu stilul lor de viata. Daca iti faci veacul pe centura te imbraci ca atare nu zic nu. Dar cand te imbraci astfel doar ca sa atragi atentia inseamna ca ai o problema cu iQ -ul. Bunaoara am intalnit azi in autobuz niste domnisoare care emanau aberatii doar ca sa atraga atentia, dar nu asta era problema, ci in plus, erau imbracate cu niste cele care, (scuzati franceza) le intrau pe peste tot, definind tot felul de contururi destul de interesante pentru. orice barbat. Acesta :cry: a fost primul instinct. Dupa care a urmat un soi de greata pentru. personajele ce nu prea stiau sa faca acordul subiectului cu predicatul din cate am observat. Deci rezulta de aici ca unde inteligenta nu prea este dar exista sex-appeal, cel de-al doilea, instinctiv este pus in valoare pentru. "a se drege otetul". :cry:

Editat de maybe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa-ar putea sa ai deptate la faza cu dresul otetului. Ia spune-mi ce ai prefera: o inteligenta urata sau o proasta frumoasa?

Eu cred ca cele frumoase au mai multe sanse de a se reproduce, chiar daca sunt inculte ( pe selectia naturala nu prea o intereseaza de gradul de cultura al individului ci mai degraba de "sanatatea" fizica).

Exista legea compensatiei! Iar tinerele noastre se supun ei...

Legea e lege..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eii.. ar prefera idealul.... o frumoasa desteapta. Este de apreciat ca nu la-a interesat numai aspectul fizic ... si-a schimbat parerea dupa ce a vazut ce au in capusor fetele..

:cry: Nu cred ca exista neaparat legea compensatiei si nu cred in prejudecati de genul ca o femeie daca este frumoasa e sigur proasta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

10 greseli in moda

 

Nimic nu-ti poate strica mai mult infatisarea decat imbracamintea nepotrivita. Afla care sunt cele mai intalnite 10 greseli in moda si cum pot fi evitate.

 

1. Sa porti culorile gresite

 

Pentru a arata cat mai bine alege culori care sa fie complementare cu nuanta tenului tau. Daca vei purta culorile gresite vei parea palida, iar ridurile iti vor iesi in evidenta. Pe de alta parte culorile potrivite te vor face sa arati mai energica si plina de sanatate.

 

2. Prea mult machiaj

 

Prea mult machiaj creeaza o infatisare agresiva si adanceste liniile. Incearca sa ai un machiaj usor pentru zi si unul putin mai inchis pentru seara.

 

3. Imbracaminte care nu-ti vine bine

 

Multe femei nu-si dau seama ca daca poarta haine prea mulate acestea le pun in evidenta si defectele. Cumpara hainele in functie de cum iti vin si nu in functie de masura.

 

4. Pasta de unghii crapata

 

Ideea folosirii ojei este sa-ti faca unghiile sa arate mai bine dar, daca este crapata, da impresia unei igiene neglijente.

 

5. O coafura de moda veche sau un par neingrijit

 

Coafura ta creeaza o prima impresie. In functie de aceasta oamenii fac presupuneri in legatura cu nivelul tau de educatie, statut, varsta, si asa mai departe. Asta nu inseamna ca au dreptate

Editat de CristinaParus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eii.. ar prefera idealul.... o frumoasa desteapta.  Este de apreciat ca nu la-a interesat numai aspectul fizic ... si-a schimbat parerea dupa ce a vazut ce au in capusor fetele..

  :cry:  Nu cred ca exista  neaparat legea compensatiei si nu cred in prejudecati de genul ca o femeie daca este frumoasa e sigur proasta!

[snapbacca]37059[/snapbacca]

Sa fie cu capul pe umeri as replica la ...frumoasa si desteapta. Daca in frigider ai o savarina de ce sa mai mananci gogosi cu gem in oras? Sunt putin :-

Sa revin. Nu m-am referit la frumusete ci la felul in care se imbraca o parte atat dintre voi cat si noi, barbatii, in ziua de azi doar asa pentru a ne face observati... ceva de genul "hai sa stralucim prin ceva" iar daca mintea nu ne ajuta nu e problema.. devenim mai sclipitori prin paietele de la decolteul adanc sau prin tatuajul de pe biceps sau prin manelele care aud din passatul plin de maini cu ghiuluri atarnate pe geam cu care se iese la.. agatat.

Asta criticam, ..si nu pentru ca nu as fi de acord cu decolteurile, tatuajele sau passatul; ci pentru ca multi cred ca (,) chestiunile de imagine rezolva totul. Cred ca sarmul ar trebui sa vina din interior, fara sa il cauti , iar felul in care suntem ambalati trebuie doar sa il completeze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da.. de acord cu ce spui tu!

Cei care afiseaza falsa stralucire nici macar nu-si dau seama de ridicolul aparitiei,ca sa priceapa asta le-ar trebui minte ; dar oricum..... tot persoane pe masura lor reusesc sa ''incante''. :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca, in primul rand, trebuie sa ne simtim bine in hainele in care ne-am imbracat. Daca ne simtim bine aratam mai bine, suntem mai dispusi catre a interactiona cu cei din jur.

Imbracamintea te face mai interesant in masura in care ne referim la cat de ingrijit arata (imbracamintea). De fapt.. ingrijit trebuie sa fii cu totul. Hainele sunt o parte din "intregul" pe care tu il reprezinti. Dar nu sunt totul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hainele nu il fac pe om e deja un concept invechit. e totusi nevoie de putin bun gust in toti. cat despre domnisoarele care fac "sow" prin bus sau mai stiu eu unde, au devenit deja tipologii demne de operele lui caragiale. am auzit pareri variate; sunt unii care le desfiinteaza din start, sunt unii care le tolereaza, sunt unii care chiar le plac. parerea mea; e loc pentru toti sub soare. si pana la urma, e nevoie sa mai ai si de cine rade cad esti plictisit ::-: ::cry:: ::o::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va dati seama ce aglomeratie at fi daca sa-ar pune pe trotuare traverse gen covorul rosu? :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×