Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Las Vegas, Nevada, USA

Postări Recomandate

Evenimentul Zilei Nr. 4835

10 Iunie 2007

 

 

 

Fosta Miss Romania, a avut parte de o vacanta de vis in luxosul oras american Las Vegas, impreuna cu iubitul ei, omul de afaceri Zsolt Csergo.

 

Aceasta vacanta a fost ideea lui Zsolt si, pentru ca mi-a placut foarte mult, am fost de doua ori intr-un an. Cand am auzit despre aceasta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru cei pasionati de shopping, in Las Vegas sunt malluri foarte mari.

 

si preturile sunt la fel de mari , ca mall-urile ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.yahoo.com/sports/galloping-bison-herd-yellowstone-tourists-130005321.html

a58a73caa3ae3d1ca42dcdd8bd20cb61

Fuga e rusinoasa dar sanatoasa ... sa ramai in viata in acest caz, cand din senin o turma de bizoni urca pe sosea si te fugaresc in Parcul National Yellowstone din Wyoming!!!    

Este un video in articol unde se vede ca fiarele o iau pe dreapta jos de pe sosea spre norocul cuplului, el in jacheta rosie, credeau ca se plimba in DisneyLand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A formerly sunken boat rests on a now-dry section of lakebed.

"A formerly sunken boat rests on a now-dry section of lakebed at the drought-stricken Lake Mead on May 10, 2022 in the Lake Mead National Recreation Area, Nevada."

Lac in care nimeni nu se va ineca de curand, pe poza este fundul lacului unde candva s-a spart o baca si a naufragiat.  Este la granita cu Utah si cunosc persoane ca si fiul meu care mergea sa pescuiasca acolo pesti argintii la solzi si foarte gustosi.  Au ramas doar in istorie si acele zile doar vecinul pomeneste cand si el a primit un brat de peste ca eu nu mai stiam unde sa le pun!!!

https://www.yahoo.com/news/moment-of-reckoning-federal-official-warns-of-colorado-river-water-supply-cuts-171955277.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Las Vegas May Have a Bed Bug Problem ... Viva Las Vegas!!!

"The Southern Nevada Health District has issued a warning for the area that includes Las Vegas and the Las Vegas Strip.

“Bed bugs are common in Asia, Africa, Central and South America and Europe,”the SNHD website stated. “With the growth of international travel, bed bug infestations are steadily increasing” in Southern Nevada."

Ploșnițe in Las Vegas ... asta a mai lipsit de acolo, sper ca arunca tot mobilierul la gunoi si zugravesc, etc., in cel mai scurt timp ca pierderile sint enorme mai ales ca abia au scapat de COVID si alte Coropișnițe cand erau fara activitate.   Pe caldura de acolo doar in incaperi rezista oricare gandac si cauta sa se refugieze in case.   Mai vine lumea in Vegas si din tari unde astea sint in valizele lor fara sa stie dar nu le pasa ca in tara de bastina traiesc cu ei in casa!!!      

https://www.yahoo.com/finance/m/2ba42a0e-ccc8-3c22-98ca-82c69ce0cbe1/las-vegas-strip-faces-a-gross.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×