Sari la conținut
Forum Roportal
Naicu Cristina

Rugaciune puternica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu era chiar o injuratura dar ...oki, deci delia ma da in judecata, tu ma dai... dar tin sa va anunt ca am pile :crazy:

 

exista ceea ce se numeste ofranda, sacrificiu, jertfa sau ce definitie vrei sa-i dai...asta e acea suma de bani pe care o lasi in acatist ... chiar ieri am citit in filosofia indiana ceva de genul ca aducerea de jertfe te ajuta in viata ta

 

in trecut de faceau jertfe de sange dar a venit Iisus si ne-a scutit de ele, ne-a invatat sa iubim ca e de ajuns insa legea exista, isi face efectul chiar daca e implinita prin Iisus, jertfa isi face efectul :doh: asa cum si toate faptele bune/rele au rasplata ... iara daca nu vrei sa "belesti" apelezi la optiunea de cainta, iertare -> iubire adica Iisus ...adica iar ajung la de ce a venit Iisus pentru ca pacatosi toti suntem si El e salvarea noastra...etc etc etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu era chiar o injuratura dar ...oki, deci delia ma da in judecata, tu ma dai... dar tin sa va anunt ca am pile :crazy:

 

exista ceea ce se numeste ofranda, sacrificiu, jertfa sau ce definitie vrei sa-i dai...asta e acea suma de bani pe care o lasi in acatist ... chiar ieri am citit in filosofia indiana ceva de genul ca aducerea de jertfe te ajuta in viata ta

 

in trecut de faceau jertfe de sange dar a venit Iisus si ne-a scutit de ele, ne-a invatat sa iubim ca e de ajuns insa legea exista, isi face efectul chiar daca e implinita prin Iisus, jertfa isi face efectul :doh: asa cum si toate faptele bune/rele au rasplata ... iara daca nu vrei sa "belesti" apelezi la optiunea de cainta, iertare -> iubire adica Iisus ...adica iar ajung la de ce a venit Iisus pentru ca pacatosi toti suntem si El e salvarea noastra...etc etc etc

 

Si taxele de inmormantare,botez,cununie...tot ofrande?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cam da...desi unii abuzeaza

 

sa nu-i bagam pe toti in aceeasi oala insa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sarut mana, Doamne, pentru tot ce mi-ai daruit astazi,

sarut mana,Doamne, pt ca intotdeauna ma auzi, chiar si atunci cand sunt nevrednica

sarut mana, Doamne, pt ca rugandu-te sa-mi faci un dar de ziua mea, mi-ai daruit atat de mult, incat ...incat....nimic nu poate masura sau cuantifica ce am primit de la Tine astazi si nici nu stiu cum sa multumesc...pot sa te rog din nou sa-mi dai cuvintele si faptele necesare ca sa-ti pot multumi....acum spun decat:

SARUT MANA,DOAMNE!

Editat de Fr0z3nasic3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rugati-va si pt mine!

rugati-va sa mi se-nzeceasca contul in banca si sa nu mai am nici o factura de platit!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu are importanta virgula, doar fi sincera :cheer:

multa iubire

offff...loverboy...esti cam tinerel, nu prea le ai cu bancurile clasice... :P

 

 

Dumnezeu e peste totr, deci si cand injuram...deci de ce sa ma ascund ca oricum n-am unde

nu te mai ascunde. pocaieste-te si nu mai face. aaaaamiiiiiiiiiinnn ! :doh: Isus a murit pentru tine si tu nu te poti abtine sa nu injuri? nnnntttzzzz....foooarte urat. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu era chiar o injuratura dar ...oki, deci delia ma da in judecata, tu ma dai... dar tin sa va anunt ca am pile :think:

 

exista ceea ce se numeste ofranda, sacrificiu, jertfa sau ce definitie vrei sa-i dai...asta e acea suma de bani pe care o lasi in acatist ... chiar ieri am citit in filosofia indiana ceva de genul ca aducerea de jertfe te ajuta in viata ta

 

in trecut de faceau jertfe de sange dar a venit Iisus si ne-a scutit de ele, ne-a invatat sa iubim ca e de ajuns insa legea exista, isi face efectul chiar daca e implinita prin Iisus, jertfa isi face efectul :blink: asa cum si toate faptele bune/rele au rasplata ... iara daca nu vrei sa "belesti" apelezi la optiunea de cainta, iertare -> iubire adica Iisus ...adica iar ajung la de ce a venit Iisus pentru ca pacatosi toti suntem si El e salvarea noastra...etc etc etc

mey ellla nu contest ca iisus inseamna iubire .dar si dumnezeu tatal e iubire, ce te faci cu evreii si musulmanii pentru care e doar un profet si nu il considera pe el salvarea ci pe dumnezeu tatal? si ei cunosc iubirea dar in afara lui iisus . crezi ca numai crestinii sunt capabili de iubirea aproapelui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

offff...loverboy...esti cam tinerel, nu prea le ai cu bancurile clasice... :soc:

 

loverboy? :think: asta cu " tinerel" o pot interpreta? sau inca ma abtin. :blink: ............e un banc ? :o:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

loverboy? :think: asta cu " tinerel" o pot interpreta? sau inca ma abtin. :blink: ............e un banc ? :o:

multa iubire

da interpreteaza domle interpreteaza sa stim si noi :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sarut mana, Doamne, pentru tot ce mi-ai daruit astazi,

sarut mana,Doamne, pt ca intotdeauna ma auzi, chiar si atunci cand sunt nevrednica

sarut mana, Doamne, pt ca rugandu-te sa-mi faci un dar de ziua mea, mi-ai daruit atat de mult, incat ...incat....nimic nu poate masura sau cuantifica ce am primit de la Tine astazi si nici nu stiu cum sa multumesc...pot sa te rog din nou sa-mi dai cuvintele si faptele necesare ca sa-ti pot multumi....acum spun decat:

SARUT MANA,DOAMNE!

 

Hai spune-ne si noua ce ti-a daruit azi ? ... ai castigat lozul cel mare ?

...sa nu spui ca tie ti-a daruit o zi si ca de fapt ai fost condamnat la moarte si fiecare zi primita o savurezi doar ptr ca sti ca iti sunt numarate .... nu de alta dar noua ne-a daruit viata si zile multe la nastere ...si ne e frica ca dracu ...adica stapanul cheilor mortii si ale iadului ...adica isus ...vine sa ni le ia!

 

Cat despre sarutatul de mana ...mai intai trebuie sa vezi daca Dumnezeu asta caruia i te-ai vandut are maini si picioare ca s-ar putea sa arate ca un vierme imens si atunci nu ai ce saruta!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×