Sari la conținut
Forum Roportal
Naicu Cristina

Rugaciune puternica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se spune timp de 9 zile de marti, tinand o lumanare sfintita aprinsa. Dorinta se implineste la sfarsitul perioadei.

Eu nu credeam foarte mult in asta, recunosc, dar am tinut-o si ma rugam pentru un serviciu pe care mi-l doream. In fiecare zi de marti mi se intampla ceva: chemata la interviu, rugata sa trimit CV pe mail, sunata de sefa mare ..... marti 12 iunie se implinesc cele 9 marti si deja saptamana asta mi s-a aprobat cererea de angajare cu data de 15!!!

 

 

 

"Sfanta Marta, ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciue.

Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele. In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului in casa ta din Betania, te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum:

......................aici se spune dorinta, aceeasi cele 9 marti la rand ....................................

Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Se spune Tatal Nostru o data.

Si de trei ori: Bucura-te Marie, cea plina de har, Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Iisus. Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii, acum si in ceasul mortii noastre. Amin.

 

Sfanta Marta, roaga-te pentru mine si familia mea"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum se demonstreaza va vrajitoria asta cu inchinatul la sfinti nu este biblica:

 

8Eu, Ioan, am auzit şi am văzut lucrurile acestea. Şi după ce le-am auzit şi le-am văzut, m'am aruncat la picioarele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fenomenul e ca nu te inchini la sfinti ci ii rogi sa-ti fie parteneri in rugaciunea si inchinaciunea la Dumnezeu Domnul

 

considerati ca sunteti asa de grozavi incat nu aveti nevoie de ajutor? intreb si eu ... :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fenomenul e ca nu te inchini la sfinti ci ii rogi sa-ti fie parteneri in rugaciunea si inchinaciunea la Dumnezeu Domnul

 

considerati ca sunteti asa de grozavi incat nu aveti nevoie de ajutor? intreb si eu ... :pokey:

De ce sa rogi pe altcineva decit pe Dumnezeu? Nu scrie in Biblie sa faci asta. Sfintii care sunt aici, in viata, se pot ruga pt tine. Da' unu' care a dat coltu'? Sufletul este in rai, cu Hristos, dar nu poate sa faca nimic, nu sunt omniprezenti, omnipotenti, etc....

Numai Dumnezeu poate.

 

Nu este vorba de grozavie, insa trebuie respectat ce scrie in Biblie, nu ce zic niste babe chioare. :lol: :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e plecat al tau departe? iar te stresezi? de ce-ti mananci tu sanatatea? :hi:

 

babe choare babe chioare dar ... rugaciunea la sfinti sa se roage pentru o doleanta a ta functioneaza :pokey:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
babe choare babe chioare dar ... rugaciunea la sfinti sa se roage pentru o doleanta a ta functioneaza :hi:

Singura doleanta ar trebui sa fie salvarea, pe care o da NUMAI Dumnezeu. Oamenii se roaga pt sanatate, fericire si noroc. Invatati de popii ignoranti. Supusi unor ritualuri inventate de ei, care nu vin de la Dumnezeu. Ce binecuvintare sa vina? Blestem, cu siguranta. Ca scrie ca acestia sunt blestemati.

 

Mai mult, asa-zisii sfinti sunt unii pe care POPORUL i-a ales ca sfinti, dupa traditia bisericeasca. Deci, nici macar nu poti fi sigura ca au fost sfinti. La fel ca Iliescu: "sarac si cinstit". Asa "se zice". N-ai vazut cum incep povestile lor despre "sfinti"? " Se zice ca..." Exact ca povestile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×