Sari la conținut
Forum Roportal
Nebuloasa

Obsesia noului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ne plictisim cu succes de orice ,

Editat de ♥ Simplu_Ana ♥

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca e mai mult teama de nou decat obsesia fata de el... sau poate coexista amandoua undeva acolo. eu una n-am intalnit decat teama fata de nou, fata de implicare... de ce crezi ca in ziua de azi nici un barbat nu suporta o femeie care ii spune ca vrea o relatie serioasa, sigura, care duce la casatorie, intr-un timp nu f indelungat de ani de zile.... da, barbatii fug de asa ceva ca dracul de tamaie... nu vor sa fie presati, pt ca sunt ingroziti de noul unei astfel de relatii, dar, daca femeia accepta o relatie mai lejera, de tatonare, de incercare, de potrivire de caracter, bla, bla, bla, poate se va obisnui si el cu situatia!

femeile sunt si ele ingrozite de nou. de aceea de cele mai multe ori, aleg barbati care cu care o relatie de posibila casatorie e scoasa din ecuatie, barbati cu obligatii, barbati cu alte prioritati... fug si ele daca vine un barbat hotarat sa le ofere posibilitatea noului prin casnicie, prin convietuire "pana cand moartea ne va desparti"

 

dar...oare chiar vrei ceva nou pe cealalta perna? poate doar pana in momentul cand inca simti ca mai poti scapa de statornicie...

 

nu stiu daca e bine spus ca ne plictisim de toate. e totusi in firea noastra sa mergem mai departe, sa evoluam, sa mai urcam o treapta dupa ce am invatat ceea ce trebuia din treapta anterioara. asta nu inseamna insa ca trebuie sa renuntam neaparat la vechi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da asa este fiecare om are nevoie de ceva nou in viata. Ia imaginativa viata fara schimbari, ar fi extraordinar de plictisitor .

Ca sa avem o relatie de succes cu persoana jubita aceste schimbari trebuie sa conducem spre viata profesionala . Sa cautam preocupatii interesante si pline de noutati in afara casei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce crezi ca in ziua de azi nici un barbat nu suporta o femeie care ii spune ca vrea o relatie serioasa, sigura, care duce la casatorie, intr-un timp nu f indelungat de ani de zile.... da, barbatii fug de asa ceva ca dracul de tamaie... nu vor sa fie presati, pt ca sunt ingroziti de noul unei astfel de relatii

Sincer , cred că

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca 2 persoane se iubesc cu adevarat...? da, dar cum ajung 2 persoane sa se iubesca in ziua de azi? dupa ce au convietuit...si asta in cazul fericit, ca se vor gandi la casatorie!

 

Chiar dacă oamenii se schimbă pe zi ce trece , sentimentele vor exista

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred ca e mai mult teama de nou decat obsesia fata de el... sau poate coexista amandoua undeva acolo. eu una n-am intalnit decat teama fata de nou, fata de implicare... de ce crezi ca in ziua de azi nici un barbat nu suporta o femeie care ii spune ca vrea o relatie serioasa, sigura, care duce la casatorie, intr-un timp nu f indelungat de ani de zile.... da, barbatii fug de asa ceva ca dracul de tamaie... nu vor sa fie presati, pt ca sunt ingroziti de noul unei astfel de relatii, dar, daca femeia accepta o relatie mai lejera, de tatonare, de incercare, de potrivire de caracter, bla, bla, bla, poate se va obisnui si el cu situatia!

femeile sunt si ele ingrozite de nou. de aceea de cele mai multe ori, aleg barbati care cu care o relatie de posibila casatorie e scoasa din ecuatie, barbati cu obligatii, barbati cu alte prioritati... fug si ele daca vine un barbat hotarat sa le ofere posibilitatea noului prin casnicie, prin convietuire "pana cand moartea ne va desparti"

 

dar...oare chiar vrei ceva nou pe cealalta perna? poate doar pana in momentul cand inca simti ca mai poti scapa de statornicie...

 

nu stiu daca e bine spus ca ne plictisim de toate. e totusi in firea noastra sa mergem mai departe, sa evoluam, sa mai urcam o treapta dupa ce am invatat ceea ce trebuia din treapta anterioara. asta nu inseamna insa ca trebuie sa renuntam neaparat la vechi...

 

..sunt cazuri si cazuri eu unul imi doresc exact ce tu ai spus ca barbatii se feresc ..asta inseamna ca sunt anormal ?? eu zic ca nu, depinde foarte mult de educatia primita de familia din care individul provine de mediul social si cultural in care a trait si mai apoi s-a dezvoltat ...sunt multi factori dar in general un barbat adeevarat stie ce vrea si e REESPONSABIL ..dar asta cred ca vine odata cu varsta ....atata timp cat feemeia e cea care schimba MEREEU cate ceva ...un nou feel dee mancare un nou mod dee a face dragostee in asa fel sa te simti mereeu cu persoana iubita intr-un cadru nou ..:crazy:

Editat de k_love

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×