Sari la conținut
Forum Roportal
radgits

Dupa hepatita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu am avut hepatita mononucleozica in urma cu 2 luni. Analizele acum imi sunt in limite normale, dar inca tin regim pt ca doctoul mi-a recomandat sa tin 6 luni regim.

O asistenta, ce-i drept, nu de la infectioase, mi-a spus ca nu as mai avea voie toata viata de acum incolo sa mai depun efort intens sau sa mai mananc prajeli. E adevarat asa ceva sau m-a dezinformat.

As fi interesat sa stiu si daca ar mai fi alte lucruri pe care nu as mai avea voie sa le fac de acum incolo.

Multumesc anicipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am avut hepatita mononucleozica in urma cu 2 luni. Analizele acum imi sunt in limite normale, dar inca tin regim pt ca doctoul mi-a recomandat sa tin 6 luni regim.

O asistenta, ce-i drept, nu de la infectioase, mi-a spus ca nu as mai avea voie toata viata de acum incolo sa mai depun efort intens sau sa mai mananc prajeli. E adevarat asa ceva sau m-a dezinformat.

As fi interesat sa stiu si daca ar mai fi alte lucruri pe care nu as mai avea voie sa le fac de acum incolo.

Multumesc anicipat.

 

 

Prajelurile nu sunt bune saistenta a avut dreptate fiert e mai indicat de evitat este si efortul dar toate cu masura.Sa faci o cura de sucuri nu conserve totul cat mai natural.Nu cFE,bautura si fara tigari.Iti doresc SANATATE MAXIMA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×