Sari la conținut
Forum Roportal
webber

Cum sa mori intr-un Ford Focus strivit de o caruta...!?

Postări Recomandate

Si care este poanta?...de murit se poate muri in orice masina. Sau poate stirile de "groaza" ale ProTv s-au mutat aici pe forum?.

Acest gen de stiri, care arata numai lucruri cumplite, fara a avea o legatura directa cu cei care le citesc, mi se pare ca tin de domeniul patologiei. De ce ne-ar interesa asta?

 

Cred ca acest topic ar trebui sters. Nu ii vad necesitatea, pentru ca in afara de pasiunea morbida pentru accidente a unora( ceea ce este o stare cam patologica), nu raspunde nici unei utilitati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu caruta l-a strivit !!! ci el a intrat in gramada de busteni care sint mai tari/duri decat masinuta din carton care circula si cu o viteza nepermisa precis. Ford-ul n-are nimic in ecuatie, chiar daca era BMW, tot murea soferul la impact!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din unele accidente putem invatza. Cand s/a intamplat accidentul? Ziua, noaptea? Ce cauta caruta pe acel drum din oras? ca la noi la nimenea, poate prin Papua sau Botswana...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si care este importanta detaliilor acestui accident...sunteti anchetatorii acestui caz?..daca nu, va doresc sanatate mintala, ca-i mai buna ca multe altele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din unele accidente putem invatza. Cand s/a intamplat accidentul? Ziua, noaptea? Ce cauta caruta pe acel drum din oras? ca la noi la nimenea, poate prin Papua sau Botswana...

Probabil caruta era nesemnalizata. Unele carute sint asa de bine camuflate incit daca mai vine cineva cu farurile prost reglate din din sens opus nu ai cum sa le vezi. Si nici macar nu merg toate pe margine, unele merg cu conducatorii beti si ocupa 2 benzi. Adesea se folosesc si de podurile rutiere inguste, cu benzile despartite de linie continua in ciuda interdictiei si a drumului care ocoleste podul de peste calea ferata de exemplu pe la o beriera ( caz concret in jud. Mures). Carutele ramin inca un pericol pe drumurile publice nefiind semnalizate mai ales noaptea si ignorind semnele care le limiteaza sau interzic accesul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bunul si Marele Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace

pe exceptionalul om, coleg de serviciu, informatician

+Constantin (Costica) Scutariu (27 iulie 1952 Garcina - mi06 iunie 2007 Piatra Neamt)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa stie toata lumea ca domnul informatician + Constantin (Costica) Scutariu a fost un om foarte bun la suflet, a fost foarte bun si la matematica si la informatica, a fost un om ce nu a gresit fata de cineva, a fost un om ce nu a vorbit de rau pe nimeni ...

 

Domnul informatician + Constantin (Costica) Scutariu a facut parte din primele serii de informaticienii ai Romaniei fiind printre primele promotii - 1977 - de absolventi ai Sectiei de Informatica din cadrul Universitatii din Brasov ...

 

Eu am fost coleg de serviciu cu domnul informatician + Constantin (Costica) Scutariu si stiu ca a fost un coleg competent la o sectie numita Exploatare [sisteme (aplicatii) informatice] ...

 

Domnul informatician + Constantin (Costica) Scutariu cunostea foarte bine drumul respectiv Garcina --> Piatra Neamt dar ...

 

Sunt sigur ca Bunul si Marele Dumnezeu va sti sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace pe + Constantin (Costica) Scutariu (27 iulie 1952 Garcina - mi06 iunie 2007 Piatra Neamt)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog Tie DOAMNE iarta pacatele facute cu voie sau fara de voie de robul Tau +Constantin (Costica) Scutariu (27 iulie 1952 Garcina - mi06 iunie 2007 Piatra Neamt) ...

 

Ma rog Tie DOAMNE sa-i fie tarana usoara robului Tau +Constantin (Costica) Scutariu ...

 

Ma rog Tie DOAMNE da-le putere celor 2 fiice ale robului Tau +Constantin (Costica) Scutariu ...

 

Ma rog Tie DOAMNE da-i putere sa se pregateasca pentru Bacalaureat 2007 si Admitere 2007 fiicei mai mici a robului Tau +Constantin (Costica) Scutariu ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×