Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca te referi la o pagina web unde este o lista de jocuri si vrei ca in acelasi timp cand te joci sa se vada si meniul cu restu de jocuri...atunci cred ca te pot ajuta. Faci 2 iframe-uri pe unul pui meniul, pe celalalt pagina, in cazul tau in celalalt iframe te poti juca si in drepata, stanga, sus sau jos vezi meniul cu lista jocurilor care sunt disponibile pe site.

Daca nu am inteles bine, posteaza mai detaliat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca te referi la o pagina web unde este o lista de jocuri si vrei ca in acelasi timp cand te joci sa se vada si meniul cu restu de jocuri...atunci cred ca te pot ajuta. Faci 2 iframe-uri pe unul pui meniul, pe celalalt pagina, in cazul tau in celalalt iframe te poti juca si in drepata, stanga, sus sau jos vezi meniul cu lista jocurilor care sunt disponibile pe site.

Daca nu am inteles bine, posteaza mai detaliat.

 

 

 

poti sa-mi explici mai detaliat pls? sunt nou in asa ceva si nu am prea multa experientza daca poti sa-mi spui mai exact cum si unde tre sa pun folosesc web page maker :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer mie nu imi place sa lucrez in programe, eu ma descurc si in notepad :) Asa am invatat si asa le fac. Daca tot vrei sa folosesti un program, foloseste PHP Designer 2007 e foarte bun.

Pai eu nu am inteles ce vrei tu sa faci. Vrei sa faci un site al tau pe care sa pui jocuri flash sau ce vrei sa faci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer mie nu imi place sa lucrez in programe, eu ma descurc si in notepad ;) Asa am invatat si asa le fac. Daca tot vrei sa folosesti un program, foloseste PHP Designer 2007 e foarte bun.

Pai eu nu am inteles ce vrei tu sa faci. Vrei sa faci un site al tau pe care sa pui jocuri flash sau ce vrei sa faci?

 

 

 

 

am deja un site http://freewebs.com/noiglumetii incerc sa-ti explic pe o pagina am pus liste cu numele jocurilor si ce vreau sa fac : atunci cand dai click pe un nume de joc , jocul respectiv sa se deschida in aceasi pagina sau macar sa fac sa se deschida toate jocurile intr-o pagina noua sa nu se deschida fiecare joc intr-o alta pagina sper ca m-ai intzeles :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sti sa copiezi o parte dintr-ul html? Partea care te intereseaza? uite un site. Aici, daca vezi sursa si cauti "iframe" gasesti codul html.

 

www.rhs.as.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×