Sari la conținut
Forum Roportal
presura

A avut cineva de aici o experienta paranormala?

Postări Recomandate

chestia cu intuitia multi o avem si nu cred ca e nevoie de capacitati paranormale...parerea mea...poate te judec gresit

faza cu siluetele de extraterestri e ...interesanta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chestia cu intuitia multi o avem si nu cred ca e nevoie de capacitati paranormale...parerea mea...poate te judec gresit

faza cu siluetele de extraterestri e ...interesanta...

 

 

Pai am zis asa...dar de atunci toata viata mea e un lung sir de evenimente "paranormale" pe care acum le consider foarte normale si asta din cauza faptului ca am descoperit o explicate cat se poate de verificabila in toate....:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si nu o impartasesti si cu noi muritorii de rand? :lol:

 

 

Weeeeeeeeee...pai e mult de povestit....Dar....cate ceva as putea sa povestesc!!! insa nu stiu cu ce sa incep...poate ai tu vreo curiozitate...si asa sa incep un subiect...ca e mult si vast....:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm...te-ai priectat vreodata astral?

:lol:

daca da...zi-mi si mie cum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmmm...te-ai priectat vreodata astral?

:lol:

daca da...zi-mi si mie cum

 

 

Da.. de mai multe ori...stiu si o metoda care cu cateva exercitii chiar functioneaza...insa de cele mai multe ori mi s-a intamplat fara sa imi planific asta...In sensul ca visam ceva...si dintr-o data deveneam constienta de faptul ca eu visez. In momentul in care costientizam asta..parca toata holograma visului se risipea lasand loc lumii reale insa vazuta di planul astral.

Culori diferite...grile...forme geometrice care alcatuiesc anumite structuri...entitati....perceptia diferita asupra timpului....este fascinant...depinde insa unde pici...ca astralul inferior nu este prea placut...insa daca fiinta ta este orientata catre inocenta nu ai ce sa patesti....cam asa arata o experienta in astral...daca mai ai intrebari legat de asta poti sa imi pui...:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta nu e doar controlul visului tau...

si eu..ca si altii devenim constienti ca visam si mai modificam cate ceva...pe moment pana cand trecem la un alt "capitol" si trecem din nou in nestiinta..

...poate ma insel...din nou... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta nu e doar controlul visului tau...

si eu..ca si altii devenim constienti ca visam si mai modificam cate ceva...pe moment pana cand trecem la un alt "capitol" si trecem din nou in nestiinta..

...poate ma insel...din nou... :lol:

nu....este cu totul altceva decat visul lucid...exista ceea ce ai zis tu si se numeste vis lucid insa este altceva..In timpul somnului corpul nostru astral se desprinde de cel fizic, insa noi nu suntem constienti de acest lucru iar experientele pe care le avem in planul astral le consideram vise si ni le amintim prea vag....insa in momentul in care constiinta se trezeste iar corpul astral este"plecat" atunci are loc asa numita dedublare...care are loc oricum numai ca nu suntem constienti de ea....daca ai sa experimentezi iesirea din corp chiar inainte sa adormi ai sa fii convins ca lumea pe care o simti este cu adevarat astralul si u un vis lucid...este ca si cum ai fi treaz...insa fara corp...doar cu vehiculul de lumina....sper ca ai inteles ceva...ca nu ma prea pricep la explicat...:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aham..

si eu cand ma pot pune pe "zburat"

si cum? :blink:

 

 

....Pai metoda este simpla si nu cere nu stiu ce grad de elevare sprirituala...insa cere exercitiu. Nu trebuie sa te sperii daca nu iti iese din prima...pana la urma vei reusi...

deci...inainte de a adormi sa te pui cu fata in sus si sa iti relaxezi foarte tare corpul pana cand aproape ca nu il mai simti...sa ai grija sa nu te misti aproape deloc..pentru a pierde contactul cu fizicul....apoi sa iti concentrezi atentia pe un lucru simplu pe care ti-l poti imagina...de exemplu un mar...iti imaginezi marul si stai cu imaginea lui in minte incercand sa lasi alte ganduri de oparte....nu trebuie sa te gandesti la altceva....in momentul cand adormi sa ai grija sa nu adormi cu tot cu constiinta si sa ai in continuare atentia focalizata pe mar...astfel corpul tau va adormi insa tu ca si constiinta nu....si atunci vei putea surprinde desprinderea de corp si vei avea controlul asupra actiunilor tale...

 

 

cam asta ar fi...oricum nu cred ca iti iese din prima dar pana la urma iti iese...multa bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×