Sari la conținut
Forum Roportal
presura

A avut cineva de aici o experienta paranormala?

Postări Recomandate

Asemenea experiente am avut si eu. In afara de faptul ca se deschidea TV-ul, la scoala, in doua randuri, s-au aprins becurile de deasupra randului de banci pe unde am trecut sa vad caietele elevilor si neonul de deasupra catedrei. (In mod normal, becurile erau legate crucis; neonul de deasupra catedrei mai era legat cu inca doua neoane de deasupra primelor banci, neoane care nu s-au aprins...) Cand aveam ore la clasa care invata, din lipsa de spatiu, in laboratorul de fizica si ma apropiam de dulapurile cu aparate, acestea incepeau sa tiuie si acele sa se miste. Am mai patit cu un ceas de deasupra tablei. Ceasul nu mai functiona de cateva zile, dar cand scriam sau stateam in dreptul tablei, sub locul unde era ceasul, acele se invarteau besmetic spre deliciul elevilor. Tot elevii mi-au aratat cum le dereglez ceasurile electronice cand stau langa ei sa le corectez caietele.

Din concluziile pe care le-am tras eu: in perioada cand mi s-au intamplat toate acestea am avut necazuri mari, unul dupa altul, care m-au tinut mult timp in stare de stres. Acum cand m-am linistit, aceste fenomene nu mi se mai intampla. Insa nu pot purta ceas la mana pentru ca se dau acele peste cap... Si daca se termina bateria de la mobil si nu sunt acasa sa-l pun la incarcat si trebuie sa sun urgent pe cineva, nici o problema, in cateva minute, tinut intre plme, mobilul se incarca si pot vorbi.

Nu sunt escroaca, nu va cer nimic, nu stiti nici cine sunt, nici unde traiesc, dar am sa revin sa vorbesc despre ceva ce mie mi se pare a fi intr-adevar paranormal...

e vorba de actiunea asupra "timpului"..... "probleme" sunt legate de teama de viitor sau planuri "de viitor" si ceasurile actioneaza ca un avertisment pentru tine..... incearca sa schimbi starea prin iubire lasind la o parte "norisori" viitorului..... :flowers:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu mai multi ani in urma, am citit intr-o revista un articol care avea sa apara, in aceeasi revista, cu trei saptamani mai tarziu. Era vorba despre masajul palmelor cu mingi de tenis. Am coborat, am cumparat mingile de tenis si, la intoarcere, am dat sa recitesc articolul ca sa-mi insusesc corect tehnicile. Nu l-am mai gasit. Am fost bulversata! Nu stiu cum s-ar putea explica sau daca i s-a mai intamplat cuiva...

Editat de xxxzzz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Legat de experientele altora... pe alea de ce le-as crede? De unde stiu e ca nu e decat bravada, dorinta de a fi in centrul atentiei, la unii chiar escrocherie pe fata, de ajung sa tina cursuri despre iluminare si chanelling de la entitati atlante si alte aiureli. Sau pur si simplu schizofrenie.

Aici ai dreptate. Insa nu elimina complet posibilitatea ca paranormalul sa existe, doar pentru ca unii mint...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×