Sari la conținut
Forum Roportal
geo3029

Iertarea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am mai spus-o si ma repet: increderea este ca un pahar de cristal extraordinar de frumos. daaca il spargi il poti lipi la loc, dar nu va mai fi niciodata ce a fost la inceput.

eu unul prefer sa nu ofer unui om si a doua oara posibilitatea de a gresi...viata e mult prea scurta pentru chestii de astea.

 

 

Distins coleg de forum, acum ca ai aruncat manusa da-mi voie sa te intreb cate ceva.

 

Daca faci comparatii intre incredere si sticla , ma rog cristal nu crezi ca increderea ar trebui "manuita" excat ca si paharul de cristal ?

Cand freci paharul de cristal, pe margine, suna oarecum dragut, in opinia unora, cand iti "freaca" cineva increderea oare cum suna?

 

Nu oferi a 2a sansa nimanui indiferent daca a gresit cu sau fara voie?

 

Viata e "mult prea scurta", zici tu insa uiti sa mentionezi in comparatie cu ce e asa de scurta ?

 

Sper sa nu iei toate aceste intrebari ca pe un afront personal, pur si simplu vreau sa ma lamuresc cu cele postate mai sus. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iertarea e necesara si obligatorie chiar.

Dar relaţia...Asta e alta poveste. Poţi să-ţi impui să ierţi, poţi să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
viata e prea scurta sa nu ierti ...

 

de ce as ierta infidelitatea?

daca m-a inselat e clar ca nu ma iubeste.de ce sa-mi ioresc viata cu cineva care nu ma vrea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai am zis mai sus, daca nu vrea si partenerul relatia n-are nici un rost sa-ti faci procese de constiinta... relatia e dusa

 

dar daca vrea si a gresit si ii pare rau ... se merita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai am zis mai sus, daca nu vrea si partenerul relatia n-are nici un rost sa-ti faci procese de constiinta... relatia e dusa

 

dar daca vrea si a gresit si ii pare rau ... se merita

de unde stiu eu ca ei chiar ii pare rau?

Editat de Leu79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce as ierta infidelitatea?

daca m-a inselat e clar ca nu ma iubeste.de ce sa-mi ioresc viata cu cineva care nu ma vrea?

 

 

Good point ! Dare te poate insela intr-un moment in care nu e sigura de ce anume simte pt tine, si orice femeie ar zice ca tot din cauza ta ar fi asa de nesigura ca nu-i oferi tu siguranta.

 

Si atunci ce te faci ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iertarea face parte din fiinta umana ... De iertat ii pot ierta multe , tragedia este ca iertand nu voi putea uita ... Mai bine cateodata si uiti , doar iertarea fara uitare nu are decat o valoare imfima ...

Si pana la urma asa cum a spus si Leu , ramane o relatie compromisa ... Mai devreme sau mai tarziu aducerile aminte tot vor sfasia cu reprosuri aceea relatie .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×