Sari la conținut
Forum Roportal
Bismarck

Ce metoda folosesti sa transferi un film de pe caseta pe comp. ?

Postări Recomandate

Ai o camera video ? ai o caseta video si un video player ?? ai o emisiune sau un meci de fotbal la TV (cu sau fara TvTuner) si vrei sa-l inregistrezi pe calculator in format digital ??? ... sau ai un webcam si la fel vrei sa inregistrezi ???? In principiu orice sursa capabila sa redea imagine video ...

 

Ce metoda folosesti sa o inregistrezi pe calculator ~ indiferent ce format ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai o camera video digitala, cu interfata 1394 poti copia direct filmul cu windows movie maker folosind un cablu firewire.

Daca ai o caseta clasica, ai nevoie de un video si un tunner TV..

Formatul in care salvezi ti-l propune in general aplicatia pe care o folosesti in functie de calitatea pe care o doresti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

k :bye:

 

pentru webcam ~ folosesc VirtualDub -> le si comprima direct, deci pot inregistra pana la 24h sau mai mult :bye:

pentru filmele de pe camera digitala "cu interfata 1394" folosesc Pinnacle Studio ...

pentru TvTuner (intern) ... folosesc ori VirtualDub ori Pinnacle :yes:

 

m-am gandit ca sunt o gramada de posibilitati !!!

am auzit de la cineva care foloseste TvTuneru ca si placa de captura de pe camera digitala :pardon: ~

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am auzit de la cineva care foloseste TvTuneru ca si placa de captura de pe camera digitala :pardon: ~

:flowers:

 

E posibil, dar probabil se pierde din calitate.. Din pacate sunt camere video digitale care nu permit o copiere directa a filmului si atunci trebuie trecut printr-un tunner..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×