Sari la conținut
Forum Roportal
just_me1

Nu va puneti termopan de la APLAST

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu, n-o sa pun cu ei ... acum sintem in negociere cu o firma care vine sa estimeze ca vreau geamuri cum a pus vecinul de peste drum!!!

 

In ziarul de azi a aparut o reclama de la firma lor ca instalatia este gratuita!!! si inca ceva pe acolo ... nici nu stiu inca ce ... m-a imbatat

 

reclama asta detot ... acum ma prepar ca vrem sa ne puna si usi tot fara plata instalatiei.   Costa o suma mare si asa ca-s cele mai noi

 

produse, le baga destule parale in buzunar, sa nu credeti ca-mi fac ei o favoare!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa avem geamuri noi ... din nefericire ... a cerut peste $17.000,00 (saptesprezecemii de dolari americani) 

 

Mai bine-i beau acesti bani decat sa ma pacaleasca un agent de vanzare, credea cu accentul meu strain se

 

joaca si eu scot doar parale de sub saltea sau din ciorapi.  

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce coincidenta, azi e August 19, peste doua luni de la ultima experienta si ne punem geamuri noi!!! ... dar cu alta firma si ne costa sub

$ 6000.00 (sase mii de dolari) incluse fiind si taxele si toate alea ca fiecare parte se plateste separat.   Cel mai scump a fost geamul din bucatarie, nici nu este prea mare si costa dublu si ceva decat cea traditionala ca se deschide spre exterior, cea traditionala doar se trage pe jumatatea geamului, cu asa sint obisnuiti pe aici oamenii.   Daca abia se deschid si cele de jumatati ...  unii-l bat in cuie sa nu intre hotii ... niste pocaiti au zidit geamurile sa nu le atinga vre-un glont si sa le omoare ... au fost amendati si obligati sa refaca geamurile ca nu e dupa ei desi au achitat casa. 

 

Peste 8 saptamani vin numai dar tocmai imi dau timp sa impachetez casa ca de mutat ca altfel e praf mult cu scosul de geamuri vechi

din frema de metal, foarte greu si extrem de bine zidit daca a rezistat 65 de ani si inca n-are nimic nici sticla macar.  

A fost construit de un neamt casele din Phoenix in acea vreme de dupa razboi cand au refugiat multi in desert sa se piarda urmele. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja nu ma simt prea confidenta ca m-au sunat de la instalatii geamuri ca nu vor veni devreme precum programat ca au o mica intirziere de la munca de azi si cam pe la orele pranzului o sa ma sune ... ceea ce ma nelinisteste ca Sambata am de mers la un mare party si n-am chef sa fiu obosita pe langa ca mai sint si bolnava spre vindecare.

 

Jumatate de zi poate accept dar mai mult n-am cum sa acomodez si ei nu lucreaza Sambata, sezonul asta de vara, cea mai calduroasa din istoria arizonei, a pus lumea pe schimbat geamurile si instalatiile de climatizare ca si acolo au de lucru ca nici nu mai stiu ce sa minta la clienti, ca scuze valabile nu sint, dar vor banii inainte, altfel nu merge business-ul ca este extrem de scump aparatura cu instalatie si schimbarea ductelor prin care circula aerul in podul casei, care separat costa in jur de 2000 de dolari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-au prezentat si au livrat ce au promis insa au spart cea mai mare bucata de sticla din geamul din living room si-l vor inlocui peste 3 saptamani ...

 

Inainte am avut geamuri stil vechi dar robuste si tipic locului, acum am lipit cu tape in vreo 5 locuri ... ca in ghetto.

 

N-au lasat multa mizerie instalatorii, deja l-au prelucrat metoda de munca de o vreme ca sint un grup, o echipa de 3 barbati peste 60 de ani si seriosi

 

la munca, unul din ei are si un grup muzical iar in week ends canta in localuri si pe contracte cu diferite ocazii, are 2 copiii la facultate, trage si

 

el puternic sa faca fatza.  

 

Avea un par ca Hugues Aufray ... l-am postat la Ce formatie sau solist va place ... a fost la primul Festival de la Brasov, Cerbul de Aur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Personal nu-mi plac geamurile noi!!!  si n-o sa ma obisnuiesc cu ei, mai mult mi-e frica cu ei ca nu sint secure!!!  

 

Acel plastic nu-mi ofera comfortul securitatii in casa mea si asta nu este un feeling placut.

 

Ori care proverb as folosi, concluzia este ca-s ietfini si la ce m-as fi asteptat!!!   

 

Aspectul nu este placut pentru ochii mei care nu prea sint critici, dar sotul a comandat sa includa si niste grilaje

 

ca are toata lumea de pe strada si am impresia ca sint in spatele gratiilor ... in puscarie sau celula daca sint in baie!!!

 

Pe desen ne-au aratat doar niste ingravari subtiri si aratau superb dar am primit niste benzi ca de plastic lati de peste 1 cm.

 

Cum sa mai am chef de facut curatenie cand abia astept sa vina o vijelie si sa le care in Mexico!!!

 

Ne vom ruga sa nu sparga cineva casa plus ca smecheriile nu functioneaza sa inchida sa nu se miste geamurile ca aici

jumatatea se misca, se trage si se deschide, nu se poate deschide tot geamul in America!!!  multi nici macar nu incearca

sa deschida ca A/C este ON.  

 

Am sunat la o firma mexicana de menaj si ma inreaba de cat timp n-am mai facut curatenie .... ca ei pot veni doar sa faca un 

 

"touch up"  adica doar sterg putin praful si ridica o frunza uscata, da apa la pisici.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce ati primit se numesc sprosuri, au rol doar estetic nu de securizare. Feroneria speciala cu bulbi ciuperca si manere secustik fac securizarea... Mai bine va informati inainte sa achizitionati ceva despre care nu stiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×