Sari la conținut
Forum Roportal
Aleinad Anad

Amanta...ce prezumtie ii dati?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am patit pe pielea mea...Nu stiam ca actualul meu prieten care acum e fostul ca avea o relatie de 5 ani cu cineva...Ma atras si ma pacalit cum vroia el...si actuala prietena stiam ca e decat o buna prietena.Daca stiam ca era un nenorocit nu ma bagam intre doua persoane dar se meritau unul pe altul avand in vedere ca acea c**** statea cu el numai pt bani...si ma mintit pe mine ca e sarac si ca nu am de ce sa raman sa ii despart.

Automat mam despartit de el chiar daca era viata mea si nici acum nu am trecut peste soc ca inca il iubesc si am lasat situatia in favoarea iubitei lui.Consider ca nu eram vinovata ca regret ce sa intamplat si daca stiam nu ma bagam...mai ales ca eu am aflat singura adev si iam spus iubitei de relatia noastra...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urata situatie. De cat timp erai cu el? Cum ai aflat?

 

Cat despre vinovatia amantei... cum ai zis si tu, uneori esti amanta fara sa stii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate inteleg tu nu aveai cum sa-i fii amanta ex-ului , pentru ca acesta nu era casatorit ... Prin urmare nu este nevoie sa ne gandim la prezumtia de vinovata sau nevinovata .

Daca ar fi insa sa luam o situatie ipotetica ceea ce pot spune este faptul ca intr-o relatie , atunci cand intervine si al treilea , poti fi convins ca aceea relatie nu mai este demult un paradis ... Amanta , sau de ce nu , amantul , apar , intr-o relatie ,atunci cand aceasta scartaie ...

Cel putin eu personal asa gandesc .... Poate gresesc ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.............Daca stiam ca era un nenorocit nu ma bagam intre doua persoane dar se meritau unul pe altul avand in vedere ca acea c**** statea cu el numai pt bani...si ma mintit pe mine ca e sarac si ca nu am de ce sa raman sa ii despart.

.............Automat mam despartit de el.........mai ales ca eu am aflat singura adev si iam spus iubitei de relatia noastra...

de unde stii ca statea doar ptr bani??? era urat???atunci tu de cwe-ai stat cu el??? :yahoo:

te-ai despartit de el...apoi i-ai spus iubitei lui...care a fost scopul????

barbatii joaca dupa regulile fetelor...daca ne obligati sa va mintim nu-i vina noastra...poate ca tipul a vrut sa se culce cu tine si tu nu ai fi cedat decat daca-ti promitea o relatie [eu am patit asa ceva] asa ca s-a conformat regulilor tale :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici amanta de buna voie nu are nici o vina .... vina are numai ala care inseala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca stia ca el are o relatie semi vinovata daca nu stia NIMIC NEVINOVATA !

mai camarazi , chiar daca cineva iubeste pe cineva care are si o alta relatie ,mentine relatia si asa pentru ca iubeste si nu pui poate sa-i spuna celeilalte persoane pentru ca o supera pe cea iubita si aceasta o sa fie nevoita sa aleaga sau sa plece pur si simplu si daca iubesti rareori accepti astfel de risc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat nu erau casatoriti niciunul nu avea vreo obligatie fata de celalalt ,legala,aici nu intra in discutie obligatia morala , ...asa ca...nu aveai cum fi ....amanta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atata timp cat nu erau casatoriti niciunul nu avea vreo obligatie fata de celalalt ,legala,aici nu intra in discutie obligatia morala , ...asa ca...nu aveai cum fi ....amanta

unde scrie in lege ca este interzis adulterul sau exista vreo ai obligatie sa nu inseli casatorit fiind .... parerea mea este ca este acelasi lucru dar singurul vinovat este cel care inseala se joaca cu 2 suflete pe cand amanta iubeste unu singur chiar daca poate e casatorit si are copii , il iubeste si iubirea e oarba , nu ti cont de multe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×