Sari la conținut
Forum Roportal
lindor

Am nevoie de niste sfaturi..

Postări Recomandate

Buna..

Am o problema,care probabil pentru altii va parea o tampenie,dar pentru mine este foarte importanta,.

 

Acum 4 ani m-am apucat de un sport care imi placea.

Cand nu puteam sa ma duc la antrenament 3-4 zile,antrenorul (extrem de dur si neintelegator) ma certa si ma facea de cacao in fata tuturor.Au fost perioade in care ma duceam in fiecare zi la antrenament,dar si perioade cand pur si simplu nu mai putam face fata si scolii si acestui sport si lipseam..Din cauza acestor lipsuri (care nu au fost totusi exagerate) nu am fost luata la multe concursuri si am fost foarte dezamagita.Deoarece sunt o fire destul de slaba,am lipsit si mai mult,in asa fel incat antrenorul nu ma mai baga deloc in seama,iar atunci cand lipsesc ma cearta foarte tare...Nici nu colegii de acolo nu ma inteleg prea bine,multi ma iau peste picior.

Imi place foarte mult acest sport,dar simt ca nu mai merge nimic...As vrea sa ma las,dar parintii nu accepta in nici un fel acest lucru.Le-am zis o data si nici nu au vrut sa auda,nu le mai zic,stiu ca nu va merge.M-as simti de o mie de ori mai bine daca m-ar intelege parintii si m-ar lasa sa nu mai fac sportul acesta..

De ex,acum am lipsit 3 sapt,din cauza unor probleme medicale,fara sa anunt antrenorul si azi trebuie sa ma duc.Stiu ce ma asteapta...

 

 

Oare mai merita sa-mi pierd timpul cu un sport care stiu ca nu il vi putea face de performanta sau sa ma las?Daca da,cum sa imi conving parintii?

 

Va rog ajutati-ma,simt ca nu o voi mai putea lua de la capat cu acest sport,data fiind ''pauza'' acesta de 3 sapt.

 

:kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai explicale si la parinti cum se comporta cu tine acolo la sala unde mergi...atunci poate or sa inteleaga.

A doua chestie e ca daca ai avea posibilitatea ca sportul care il faci sa il faci cu alt profesor sau in alta sala sau in alta parte, schimba, poate colo o sa fie mai bine, poate o sa gasesti un prof care nu o sa se comporte urat cu tine...si parintii sa isi vada de ale lor, viata ta e viata ta si numai tu sti ce vrei si ce e bine pt tine, asta daca ai peste 18 ani...daca nu, nu ai ce sa le faci.

Ce sa mai zic? Bafta ca ai nevoie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda...incearca sa le explici parintilor cum sta situatia,daca nu vor sa te asculte,leaga-i de pat,iar daca nu-ti dau voie,zi-le ca nu le dai drumul pana ce nu sunt de acord cu tine. :kiss:

 

succes!

Editat de Milkinis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

thx man..

 

din pacate,e un sport care in tara noastra se face doar in max 4-5 orase,iar in Iasi se face la un singur club..

cand le-am zis ca nu mai vreau sa practic acest sport,ei mi-au zis ca trebuie sa fac miscare,sa nu stau toata ziua in casa.de aceeasi parere sunt si eu,numai ca antrenorul ma pune sa fac de performanta si asta nu pot si nici nu vreau..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-te. Nu pare sa-ti mai aduca cine stie ce satisfactii sportul asta, deci n-ai de ce sa continui, cu atat de mult la nivel de performanta. Chiar daca o sa iasa cu scandal, trece... deci eu zic sa te lasi, pur si simplu.

 

Apropo. De ce sport e vorba? Nu cred ca iti dezvalui identitatea spunand asta :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:kiss:

Judecand dupa semnatura ta poti sa le spui la parinti ceva de genul asta:

 

"Scrima ma deprima si decat sa ajung pe medicamentatie de antidepresive sau si mai rau pe la urgenta dupa o tentativa de suicid mai bine ma apuc de altceva... ce ziceti de Aikido?" :band:

 

Nu e de gluma... aia de fac gesturi necugetate nu ajung din prima la ele... o iau agale... pe drumul asta pe care esti si tu.

Spune-le ca-ti iubesti mai mult viata decat scrima... cred ca ai sa descoperi ca o sa fie foarte receptivi :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Revenind... lasa-te :band:

habar nu am cum sa-mi abordez parintii...

azi ma voi duce la antrenament,iar daca antrenorul ma va face rau de tot de cacao,le voi spune parintilor si poate ma vor intelege...sau poate nu

imi vine pur si simplu sa mor cand ma gandesc ce oribil va fi...

 

Judecand dupa semnatura ta poti sa le spui la parinti ceva de genul asta:

 

"Scrima ma deprima si decat sa ajung pe medicamentatie de antidepresive sau si mai rau pe la urgenta dupa o tentativa de suicid mai bine ma apuc de altceva... ce ziceti de Aikido?" :P

 

Nu e de gluma... aia de fac gesturi necugetate nu ajung din prima la ele... o iau agale... pe drumul asta pe care esti si tu.

Spune-le ca-ti iubesti mai mult viata decat scrima... cred ca ai sa descoperi ca o sa fie foarte receptivi :crazy:

m-ai facut sa rad si sa plang in acelasi timp :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

spune-le ca ai sa ajungi o depravata si-o neispravita daca ai sa continui cu sportul asta :rot:

daca nu iti place, nu se merita.

spune-le exact ce simti tu si intreaba-i daca le face placere sa stie ca tu te simti aiurea fix din cauza lor.

bafta :yahoo:

Editat de hernandez

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×