Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Televizorul si calculatorul fac victime

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O fetita (15 ani) si-a omorat prietena (a strangulat-o cu o esarfa) pentru niste haine si bijuterii folosind o metoda pe care a vazut-o intr-un promo la televizor. Ziarul

Un baiat si-a omorat partenerul de Counterstricae. Ziarul

 

Aceste evenimente ma fac sa ma gandesc ca in fiecare din noi se ascunde un criminal. Poate fi cel mai bun prieten sau un coleg. Poate exagerez dar aveti grija pe cine primiti in casa.

 

O alta problema este violenta de la televizor care este in crestere. Nevoia de a avea ratinguri cat mai mari, concurenta (avem mult prea multe televiziuni) ii imping pe realizatorii de programe sa incerce orice. Zilele trecute am vazut stirea cum ca ProTV-ul a fost amendat pentru difuzarea de imagini de la o sinugidere inregistrata pe o caseta. Daca ar fi mai multe astfel de penalizari violenta de la TV ar scadea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

UFf , super najpa , ar trebui interzise jocurile astea :) eu oricum nu joc counter ca nu-mi place , deci nu va fie frica nu va fac nimica :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e destul de naspa. normal ca jocurile astea violente si filmele violente duc la violenta dar numai la cei saraci cu duhul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nasol.

Gata, ar trebui sa ne taie cablu la TV.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu si eu! ar trebui de asemenea cenzurate inclusiv stirile de pe la ore acceptabile, atunci cand se uita si copiii si nu prea cred ca ar trebui sa vada asemenea lucruri violente.

 

Gata, m-am decis! Imi tai cablu pana nu imi taie altcienva gatul

!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stirile de la ora 5 ar trebui date la ora 23:00

Blacca CAT taie cablu vecinilor. aia is mai periculosi.poate se inspira de pe la stiri. de tine nu tre sa te feresti, sa nu iti tai cablu

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Blacca CAT taie cablu vecinilor. aia is mai periculosi.poate se inspira de pe la stiri. de tine nu tre sa te feresti, sa nu iti tai cablu  

:roll:

 

Buna idee! da daca il tai la tot blocul, numa asa, de siguranta? Paote mai bine imi iau diamantul - vezi pe forum - si merg pe MARTE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut acuma intro zi pe prima spre seara la emisiunea aia a lui vlad sterescu un exemplu de violenta in familie de o trebuit sa cheme aia politia. si dadeau la tv niste imagini destul de nasoale.

oare ce gandeste un copil cand vede asa ceva ca era inainte de 22:00

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca CNA ar trebui sa ia o masura. Au facut atata tam tam cu Big Brother dar de chestii mult mai serioase nu se ocupa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×