Sari la conținut
Forum Roportal
Ivanna

Ne intoarcem de unde am plecat,sau nu..?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar oare iubirea exista numai daca apare ca o flacara ? Nu poate veni si in timp ? Nu se poate naste si din respect,atentie,grija ?

Oare iubirea care se naste in timp nu este mai durabila ? :yahoo:

Niciodată nu am fost de acord cu ideea că dragostea poate să vină

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-are rost sa te intorci inapoi,il vei face mai mult pe el sa sufere...dar pe acesta cu care esti acuma mai bine lasal pentru ca daca iubesti o persoana cred ca nai indrazni so jignesti sau inka sa lovesti in ea!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar oare iubirea exista numai daca apare ca o flacara ? Nu poate veni si in timp ? Nu se poate naste si din respect,atentie,grija ?

 

Oare iubirea care se naste in timp nu este mai durabila ? :pardon:

de fapt intrebarea ste :''se poate naste dragoste din disperarea provocata de o relatie catastrofica?'' :flowers:

despre care respect vorbesti..acea forma de respect care te obliga sa-l faci gelos si sa-l umilesti spunandu-i cu cine te-ai intalnit???

care atentie..acea atentie care ti-a dictat sa ignori sentimentele lui si sa le calci in picioare???

care grija..acea grija care te-a facut sa nu-ti pese de el si sa-l tii ca pe un catzelus????

de ce nu recunosti ca pur si simplu vrei sa te intorci unde este confortabil...ptr binele acelui baiat sper sa stea departe de tine.

scuze ca spun aceste lucruri dar te incadrezi in marea masa de femei banal;e care parca au inoculata dorinta de a distruge :bye:

din moment ce el nu te-a cautat...poate ca pur si simplu nu mai vrea sa fie cu tine..poate ca s-a trezit la realitate :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ii ziceam cand ieseam cu altii in oras si ma ierta.

 

Ce ar fi mai bine oare?

Ia-l sora mea, ca prost mai mare ca asta nu mai gasesti!!! :pardon:

 

Sari pe el :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia-l sora mea, ca prost mai mare ca asta nu mai gasesti!!! :flowers:

 

Sari pe el :D

 

Hmmm mi se pare km aiurea .... ce zici u orikum nu o lua de rau k no zik cu rautate ;) ....daca el o iubeste asta inseamna k e prost? knd iubesti faci orice pt acea pers si o ierti pt orice...

Editat de Sw33t Angel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu il vei iubi.

te vei amagi..te vei imbata cu apa rece si probabil te vei complace in situatia respectiva..te vei plafona.

cauta altceva.

 

Iubirea are doua forme de manifestare : atractia fizica si atractia spirituala / sufleteasca. Atractia fizica se manifesta spontan si constituie baza pentru dezvoltarea relatiei in continuare. Cei care isi bazeaza relatia numai pe atractia fizica , cum se intampla de multe ori, pot avea mai tarziu dezamagiri....

Daca nu simti atractie pentru el ... este o iluzie sa crezi ca va apare in timp, oricat de frumos s-ar purta cu tine.

 

Sunt cupluri in care unul iubeste si celalalt se lasa iubit.. si care functioneaza. Asta depinde foarte mult de cel care se lasa iubit , daca rasplateste cu onestitate si respect iubirea partenerului. Daca cel care se lasa iubit nu are simtul moralitatii relatia sigur nu va merge.

 

Asadar se poate oricum, decizia este doar a ta....

Editat de buzdugan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia-l sora mea, ca prost mai mare ca asta nu mai gasesti!!!
Stai tu linistit ca mai sunt din astia! :D
daca el o iubeste asta inseamna k e prost? knd iubesti faci orice pt acea pers si o ierti pt orice...
Toate au o limita , nu crezi? Cand deja accepti orice ... e prea mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ar fi mai bine oare?

Exista relatii in care cei doi parteneri se iubesc si pana la urma tot se destrama. Dar atunci cand numai unul iubeste, ce sanse de reusita crezi ca sunt?

Prin faptul ca nu il iubesti, iti vei face in primul rand tie rau, daca veti fi din nou impreuna. Apoi, se poate intampla ca de la o cearta minora, sa-i strigi in fata ca nu-l iubesti, ca nu l-ai iubit niciodata... si atunci vei reusi sa distrugi pana si amintirile frumoase pe care le ai/aveti!

Trebuie sa realizezi ca in viata sunt anumite lucruri cu care nu trebuie sa te joci :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-am spus fostului,cu care mai vorbesc din cand in cand ca o sa renunt la relatia pe care o am.

M-a rugat sa ma impac cu el,ca nu conteaza cu cine am fost intre timp,ce am facut cu altii etc.

 

Dar m-am gandit f bine si nu am vrut sa-i fac rau.

I-am spus clar ca,nu mai tin la el,ca a trecut prea mult timp.

 

Deci,n-am facut nici o victima.

Singura victima,am ajuns eu. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu esti o victima pentru ca pana la urma ai facut cum ai considerat tu ca e mai bine...sper ca te ai despartit deja de actualul pentru ca alaturi de un tip care se poarta urat cu tine nu ai cum sa fii fericita.....in legatura cu fostu trebuie sa te gandesti foarte bine inainte sa iei o decizie

sfatul meu e sa va intalniti o data... fara obligatii....una e cand vorbesti la telefon sau pe internet , alta e fata in fata..si poate vei avea o surpriza....am auzit de persoane care se intelegeau bine si intalnindu-se peste ani au ramas impreuna....

daca nu simti nimic pentru el atunci nu stiu daca are rost sa ti complici viata doar pentru ca el te iubeste...in final vei ajunge sa l ranesti iar si nu cred ca merita....fiecare om are dreptul al fericire..eu zic sa va intalniti, poate chiar de mai multe ori dar ca intre amici si apoi sa vezi daca vrei mai mult de data asta..dar nu te juca cu el..spune i clar ce simti..acum sunteti mai mari, mai maturi asa ca ar trebui sa stiti ce va doriti de la viata...succes :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×