Sari la conținut
Forum Roportal
Ivanna

Ne intoarcem de unde am plecat,sau nu..?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Credeti ca,o veche relatie poate fi reinceputa dupa 4 ani ?

 

Eram adolescenta,cand am fost cu el.

Nu l-am iubit niciodata ! Dar am tinut f mult la el.Nu stiu daca se poate explica.Nu era o dragoste frateasca,dar nici ceva care sa-mi dea fluturi in stomac.El insa,m-a iubit ca un nebun.Relatia a fost f frumoasa.El era mai mare,cu 8 ani,mai calculat,mai calm.Eu,o copila nebuna..Incercam sa-l fac gelos in tot momentul,nu-mi pasa de el.Ii ziceam cand ieseam cu altii in oras si ma ierta.

Am stiut in acea relatie ce inseamna sa fi divinizata si nu exagerez deloc.Ma iubea,ma respecta,nu se uita dupa alte femei.Doar eu contam.

 

Mama lui,o minunatie de femeie.Soacra ideala,pe cuvant.Tinea la mine,mai ceva ca la copilul ei.Parintii mei,la fel tineau f mult la el.

Am fost impreuna 1 an,dupa care n-am mai vrut.

M-am plictisit,sau nu stiu.Mi se parea ca ma sufoca,eu vroiam sa ma distrez,nu sa am o relatie serioasa.Si cum nu il iubeam,il vedeam ca pe cel mai bun prieten.

 

Si ..ne-am despartit.El a dezvoltat o obsesie pt mine.A plecat din tara,pt ca nu reusea sa ma uite.Nu l-am vazut de atunci.

De 1 an,am plecat si eu din tara,chiar in aceiasi,dar nu ne-am vazut deloc.

 

Nu il iubesc si nu l-am iubit,dar cand mi-e greu si cand actualul prieten imi vorbeste urat,imi aduc aminte de el.Doar el m-a facut sa ma simt cea mai importanta femeie de pe pamant.

Eram virgina pe atunci si nu m-a presat deloc.Pana la urma,nici nu a mai fost nimic,ca ne despartisem.

 

 

El inca nu m-a uitat si inca isi doreste sa fie cu mine.A mai avut relatii pasagere,dar in toate ma cauta pe mine.

Am vorbit recent cu mama lui,cu care nu mai vorbisem de 4 ani si mi-a marturisit ca m-a placut f mult,ca inca il intreaba de mine,inca discuta despre mine.

 

 

Eu sunt acum intr-o relatie,de mai bine de 1 an.O relatie nereusita din toate pct de vedere.O relatie pe punctul de a se incheia.O relatie in care sunt jignita,lovita.

Si chiar mi-am adus aminte de el,de respectul pe care mi-l purta,de tot.

 

Oare sa revin la o veche iubire doar pt ca am fost si sunt iubita de el ?

Oare as putea fi din nou cu el,chiar daca nu-l iubesc ? Respectul reciproc,atasamentul si faptul ca ne cunoastem ne-ar putea tine impreuna ?

Imi pare atat de rau ca nu-l iubesc.Ar fi fost perfect daca simteam si eu la fel. DE ce nu-mi pot schimba sentimentele ? De ce iubesc un om care nu ma merita,in loc sa-l iubesc pe el ?

 

Nu as vrea sa-l parasesc si a doua oara.Mi-e frica sa ma impac cu el,mai ales ca,nu-mi place sa revin asupra unui lucru.

Ce ar fi mai bine oare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu-l iubesti lasa-l in pace.

nu fii egoista.

desparte-te de asta si gaseste-ti altu pe care sa il iubesti. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii ca intotdeauna este mai usor in ceva ce cunosti,decat in ceva necunoscut. :yahoo:

 

asa este.dar mie personal nu mi-ar placea sa stau langa o femeie care nu ma iubeste.

ce ai face daca sa zicem te impaci cu el si dupa un timp dai de un barbat pe care sa il iubesti?

il parasesti a doua oara?

te joci cu el chiara sa?

daca actualul nu se comporta asa cu tine probabil nici nu iti aminteai de el.

numai in momente grele..stiu cum e :P am si eu o fosta de care imi amintesc numai cand dau de belea.nu m-am impacat niciodata cu ea.ma mai suna din cand in cand,desi s-a maritat dar prefer sa stau la distanta..nici amic nu vreau sa ii fiu. decat sa o fac sa sufere din nou mai bine asa :cry:

Editat de Leu79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,poate ca ai dreptate. :yahoo:

 

 

Oare ce e mai important ? Sa iubesti,sau sa fii iubit ?

 

Am observat ca: Atunci cand iubesti mai mult tu ...cu timpul aduni frustrari.

Daca te iubeste mai mult el,atunci nu te simti fericita pe deplin.

 

Si cum 2 oameni nu pot iubi la fel de mult...Pana la urma,unul din cei 2 face cele mai multe compromisuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,poate ca ai dreptate. :yahoo:

Oare ce e mai important ? Sa iubesti,sau sa fii iubit ?

 

Am observat ca: Atunci cand iubesti mai mult tu ...cu timpul aduni frustrari.

Daca te iubeste mai mult el,atunci nu te simti fericita pe deplin.

 

Si cum 2 oameni nu pot iubi la fel de mult...Pana la urma,unul din cei 2 face cele mai multe compromisuri.

 

nu stiu pentru altii cum e dar pentru mine mai important e sa iubesc decat sa fiu iubit.

 

eu chit ca ne certam sau ne luam la suturi vorba vine,prefer sa o fac cu cineva pe care sa iubesc

cu cea pe care nu o iubesc nici nu ma obosesc sa stau sa ma cert de exemplu.pentru ca imi este indiferenta,plictisitoare,banala etc.

nici nu vreau sa imi imaginez viata langa o persoana pe care sa nu o iubesc.

 

de-asta nu m-am insurat :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar oare iubirea exista numai daca apare ca o flacara ? Nu poate veni si in timp ? Nu se poate naste si din respect,atentie,grija ?

 

Oare iubirea care se naste in timp nu este mai durabila ? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar oare iubirea exista numai daca apare ca o flacara ? Nu poate veni si in timp ? Nu se poate naste si din respect,atentie,grija ?

 

Oare iubirea care se naste in timp nu este mai durabila ? :yahoo:

 

nu stiu

eu in cel mai rau caz pot sa iti dau exemple de la mine.

eu daca nu te plac din prima clipa nu te mai plac niciodata.orice ai face.

si nu e vorba numai de placut.la fel si la dragoste

am incercat sa ies cu o fata pe care nu o iubeam.si imi facea o placere sadica sa o fac sa sufere,doar doar m-o lasa in pace.ma gandeam ca poate cu timpul o voi iubi.dar cu cat ma gandeam mai mult la asta cu atat mai mult ii gaseam defectele pe care le duceam la paroxism.si tocmai penrtu ca ma simteam incoltit de constiinta mea ca trebuie sa o iubesc.

nujt e ciudat,e paradoxal,dar eu unu nu pot fi cu cineva pe care sa nu iubesc.nu pot fi in sensul de casatorie nu de relatie pasagera.

 

cu timpul castigi sa zicem respectul simpatia spiritul de ocrotire..dar nu dragostea

dragostea e...o nebunie :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca,nici eu nu ma pot apropia f mult de cine nu iubesc.

De asta cred ca imi bateam joc de el.

Chiar nu imi pasa.Credeam ca se va plictisi si ma va lasa in pace.

 

 

Mi-e cam grreu sa cred ca as putea iubi acum,daca nu am facut-o atunci si nici macar dupa 1 an cu el. :yahoo:

Editat de Bria%

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevarul este ca,nici eu nu ma pot apropia f mult de cine nu iubesc.

De asta cred ca imi bateam joc de el.

Chiar nu imi pasa.Credeam ca se va plictisi si ma va lasa in pace.

Mi-e cam grreu sa cred ca as putea iubi acum,daca nu am facut-o atunci si nici macar dupa 1 an cu el. :yahoo:

 

nu il vei iubi.

te vei amagi..te vei imbata cu apa rece si probabil te vei complace in situatia respectiva..te vei plafona.

cauta altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×