Sari la conținut
Forum Roportal
De_lovely

Filme romaneşti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

stiati ca -Mihai Viteazu' al lui Sergiu Nicolaescu e un film obligatoriu pentru studentii de la coregrafie din unele facultati de afara?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Filantropica, Senatorul melcilor, Moartea domnului Lazarescu (Foarte realist, intelegi mai bine daca ai o idee despre bucataria interna a spitalelor din Romania)

Si imi plac mult comediile vechi: Secretul lui Bachus, Buletin de Bucuresti (si urmarea), seria cu ardelenii, aurul, artista etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Declaratie de dragoste", "Adela", "Cel mai iubit dintre pamanteni" si "Ciresarii" sunt filmele romanesti care mi-au placut si pe care le revad cu placere ori de cat ori mi se iveste ocazia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut recent (spre rusinea mea) Niky ardelean colonel in rezerva si chiar mi-a placut filmul foarte mult, mai ales personajul Flo care e demential

 

Legaturi bolnavicioase - exceptand caretele de dialog de inteles la un film romanesc :crazy: - este un film bine facut, bine jucat si foarte bine filmat. lucru bun pentru filmele romanesti care vad ca incep sa fie din ce in ce mai bune si mai apreciate si in afara tarii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ultimele vazute (mai noi) sunt milionari de weekend si moartea domnului lazarescu si pot sa spun ca au fost destul de interesante. in rest, "brigada diverse" si "nea marin miliardar" ori de cate ori le da la tv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place seria BD..si Secretul lui Bachus... :lol2:

aaa,si Actorul si salbaticii.....cum am putut sa uit ? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×