Sari la conținut
Forum Roportal
De_lovely

Filme romaneşti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Primii români care au cucerit Festivalul de la Cannes, acum 50 de ani!

 

cannes-3.jpg?width=912

 

Cu filmul Padurea Spanzuratilor in rolurile principale Victor Rebengiuc, Liviu Ciulei, Stefan Ciubotarasu,  Ana Szeles, Gina Patrichi, Gyorgy Kovacs

 

Regizorul Liviu Ciulei a primit  "Premiul Pentru Regie"

Editat de The Unknown
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un film despre episcopul Iuliu Hossu. Iuliu Hossu a fost episcop al Episcopiei de Cluj-Gherla. La 28 octombrie 1948, Iuliu Hossu a fost arestat, alături de ceilalți episcopi greco-catolici români, și dus la Dragoslavele. Între 1950 și 1954, Iuliu Hossu a fost întemnițat la închisoarea din Sighet   A fost beatificat de papa Francisc în anul 2019. Este sărbătorit în Biserica Română Unită cu Roma, Greco-Catolică pe data 2 iunie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nasty - (2024) 

Poster NastyPostere Nasty

"Simona Halep (32 de ani) a lipsit de la premiera documentarului „NASTY”, regizat de Tudor Giurgiu, Cristian Pascariu și Tudor D. Popescu. Ilie Năstase (77 de ani) a dezvăluit că a invitat-o pe jucătoarea din Constanța la premiera de marți, 16 aprilie și că nu știe motivul absenței fostului lider mondial."

 

*Poate o sa am si eu noroc sa dau de acest film undeva, sa compar cu ce vad pe ercan cu scenele pe care le-am vazut cand s-au intamplat.*

https://sportpesurse.ro/exclusiv-simona-halep-gest-mitocanesc-fata-de-ilie-nastase-de-ce-a-ignorat-sportiva-invitatia-la-filmul-nasty-nu-ma-intereseaza-ca-nu-a-fost/ 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×