Sari la conținut
Forum Roportal
Rycy

inregistrare pe site web!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vreau sa imi fac un site web harry potter, ca o scoala, si vreau sa stiu cum se face chestia cu ligin si inregistrare!!Adik cum fac sa tina minte toate parolele si nickurile!!explicatimi va rog!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intai explica-ne tu ce anume stii.. sa stim cum sa te luam :stars:

Editat de Argv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru partea de login si user ar trebui sa pastrezi utilizatorii intr-o baza de date sau un fisier. Trebuie sa faci un pic de programare pentru asta, invata PHP: http://www.php.net.. Login-ul si parola sunt campuri html (input type=text) puse intr-un form iar la submit (sau la un buton) apelezi scriptul php care sa verifice sau adauge datele intr-o baza de date.

Incepe cu un tutorial sa-ti faci o idee: http://fr.php.net/manual/en/tutorial.php

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ink un ic de ajutor!!Editorul meu web nu poate sa faca in asa fel incat sa editez in notepad codul html astfel incat sa bag si codul php!!!ce fac???? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ink un ic de ajutor!!Editorul meu web nu poate sa faca in asa fel incat sa editez in notepad codul html astfel incat sa bag si codul php!!!ce fac???? :lol2:

Da' de ce nu foloseşti tu ca "ciornă" chiar un fişier .txt, la care doar

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce vrei tu sa faci se chiama scripturi PHP si daca nu sti php nu poti face ca userii ce intra pe site sa se inregistreze (timp forum sau members). Gasesti in google scripturi de genu si ca sa le modifici pe propriul pc ai nevoie de apache. Alte intrebari?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ink un ic de ajutor!!Editorul meu web nu poate sa faca in asa fel incat sa editez in notepad codul html astfel incat sa bag si codul php!!!ce fac???? :tease:

 

Deschizi fisierul html intr-un editor text gen ultraedit.. Pe de alta parte cred ca este o idee prosta sa pui php-ul cu html-ul in acelasi fisier. Exista librarii php care iti permit sa folosesti template-uri html. Adica pregatesti designul paginii in editorul tau html iar cu php doar initializezi campurile dinamice. In acest fel, aspectul vizual al paginii este mai evolutiv, mult mai usor de modificat.

Personal iti recomand QuickTemplates: http://sourceforge.net/projects/qtpl/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa!!PAi de acolo nu am reusit sa downloadez nik!!!Datimi si mie linkul exact!!!pls!!si argv, dami si mie id tau sa imi mai explici si mie ca sunt cam :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×