Sari la conținut
Forum Roportal
De_lovely

probleme in zone mai sensibile

Postări Recomandate

prima oara te doare picutz....depinde de cat timp te epilezi cu lama....dar te obisnuiesti!!si merita!!k firul de par nu iti creste mai repede si mai gros!!incearca,merita!! si acum...sa fim serioase...nu rezistam 20-30 minute de "suferinta"? :o:

 

 

[edit] - despre asta la topicul respectiv, te rog :yes:

 

 

No acu ne mai glumind chiar ma intereseaza tema asta.

 

Ce sfat imi dati pentru zona sensibila? fara ceara fara lama. astept raspuns.

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din cate ai vazut..multe adoptam ceara..chiar daca e putin dureroasa..(eu urasc sa ma epilez iarna pentru ca sufar de frig :blink: )si trebuei sa te speli in raspar in momentul in care incepe sa creasca pentru ca firele sa nu creasca sub piele...e mai practica..pentru ca in timp se subtiaza..se rareste..

eu de ceva mai mult de juma de an practic ceara si am regiuni in care sa rarit vizibil...depinde si de organism si mai ales de cat ai folosit lama

 

inca ceva..daca apelezi la ceara nu mai folosi lama..chiar daca renunti la ea...foloseste creme sau tunde dar nu mai baga lama ca ai suferit degeaba

 

:rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu una nu am incercat niciodata cu ceara :cry: Cred ca as face pe mine de durere.Am incercat la subrat dar a fost groaznic,plus ca mi-a dat sangele la baza firului de par.Asa ca eu raman la crema! :cheer: Ideea de a merge la un salon sa-mi vada altii zona genitala nu ma incanta deloc! :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua doamnelor,domnisoarelor :blink:

Da eu m-am epilat cu [zahar] este zahar topit amestecat cu lamaie. :stars:

 

MissEla eu ati recomand sa merg la salon prima oara ati va fi greu,dar a doua oara vei merge fara frica,te va durea foarte putin ptr.ca sigur ai firul gros.

Eu luna de luna mergeam la salon in Romania ,si ma epilam in zonele intime total,din pacate de 4 ani traiesc intr-o tara araba si aici nu prea gasesti la toatele saloanele,asa ceva.

Am fost doar de 3-4 ori dar nu mi-a placut si nu m-am epilat in zonele intime,doar picioare,brate si sau mirat de corpul meu cum ma pot mentie asa.

De atunci nu mai merg prefer epilatorul dar in zonele intime nu reusesc cu epilatorul.....doar atunci cand merg in romania ma epilez la cosmeticiana mea care nu am nici un fel de jena....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cry: Mama, ce frica mie de epilarea in zonele "mai sensibile"....mie o frica de mor, si mie si rusine sa spun derept sa ma prezint acolo pentru asa o procedura.....asa ca folosesc lama, din pacate :cry: ...La voi, fetelor, cum a fost prima oara la epilatul cu ceara la un salon de frumusete? Spuneti-mi si mie si poate imi fac curaj :cry:

 

 

Rusine n-ai de ce sa-ti fie si nu ajuta dar te inteleg. In salon nu tot timpul au fost conditii pentru asa ceva in RO, cu vreo 35 de ani in urma era doar o perdea si tot mai voia cate cineva sa vada cat de aproape este de munca terminata cozmeticiana !!! Si eu am dezvoltat o relatie amicala cu cozmeticiana si ma facea acasa ca erau banii ei toti si nu mai distruba nimeni.

 

Eu sint foarte sensibila si ma doare si azi insa s-a obisnuit femeia si nu baga de seama vaicarelile mele.

 

In Toronto am fost la o chinezoaica si mi-a facut epilare faciala cu "atza" !!! sprancenele incluse. Prima oara in viata mea am facut si m-a durut !!! :cry: parca scotea una cu una cu un cutit asa am simtit.

 

Nu exista cale pasnica in acest business !!! pentru frumusetze suferim . . . . . .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ati auzit de epilatul cu zahar??

Ce parere aveti de acesta metoda? :jester:

eu cred ca e imposibil! parerea-mi ca la o temp. "buna" de epilare ar arde, la o racire prealabila nu se mai poate vb de o epilare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ati auzit de epilatul cu zahar??

Ce parere aveti de acesta metoda? :jester:

 

Am auzit,dar mi se pare o tampenie avand in vedere ca in zilele noastre exista atatea metode.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×