Sari la conținut
Forum Roportal
WWE Dan

Metode de a contacta spirite

Postări Recomandate

Am facut topicul acesta ca aici sa postati DOAR metode auzite sau citite... etc. (experimentate sau nu) de a lua legatura cu lumea de dincolo, cu cei morti, cu spiritele.

De asemenea, postati aici si multe incantatii si "ritualuri" pentru a contacta spiritele.

 

As incepe eu, dar asta am citit-o la sectiunea povesti de groaza (nu mai stiu la ce pagina, pe la inceput undeva):

Ca cica daca seara, dupa ce s-a intuncat (preferabil dupa ora 22:00) deschizi o usa la o camera si pe intuneric rostesti ceva de genu: "Dracule, vino si te lupta cu mine !" in aceea noapte, la ora 00:00 fix diavolul va veni... Si tot acolo am citit ca metoda a fost experimentata o data si a functionat.

 

Continuati voi cu alte metode si incantatii...

Editat de WWE Dan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am facut topicul acesta ca aici sa postati DOAR metode citite (experimentate sau nu) de a lua legatura cu lumea de dincolo, cu cei morti, cu spiritele.

De asemenea, postati aici si multe incantatii si "ritualuri" pentru a contacta spiritele.

 

As incepe eu, dar asta am citit-o la sectiunea povesti de groaza (nu mai stiu la ce pagina, pe la inceput undeva):

Ca cica daca seara, dupa ce s-a intuncat (preferabil dupa ora 22:00) deschizi o usa la o camera si pe intuneric rostesti ceva de genu: "Dracule, vino si te lupta cu mine !" in aceea noapte, la ora 00:00 fix diavolul va veni... Si tot acolo am citit ca metoda a fost experimentata o data si a functionat.

 

Continuati voi cu alte metode si incantatii...

 

fa spiritism

 

ai incercat aia cu dracul?

incearc-o. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu am incercat inca metoda aceea, mai ales dupa ce am citit ce s-a intamplat apoi, dupa ce s-a experimentat metoda... m-am ingrozit, zau ! :stars: Nu am sa postez aici povestea intreaga, o puteti citi la sectiunea "povesti de groaza". E POSIBIL sa fie adevarata, cel putin o data a functionat... dar nici persoana respectiva nu a mai incercat sa repete experienta niciodata, de frica. :D

 

Eu unul, imi voi lua inima-n dinti intr-o buna zi, si am sa incerc si metoda aceasta ;) si va voi spune ce s-a intamplat. (daca mai supravietuiesc dupa... Doamne feri sa nu !)

 

Eu o voi spune pe cea care m-a marcat si nu stiu nici azi ce sa cred exact!

Stiti ca la tara povestile astea mai creepy sunt la ordinea zilei. Intotdeauna auzim batrani povestind niste intamplari de ti se face pielea gaina!

Cred ca aveam vreo 9-10 ani. Eram la tara si seara obisnuiam sa ne strangem mai multi copii si tineri in general sa povestim. Intr-o seara, unul din vecini, ceva mai mare, cred ca avea vreo 19-20 de ani pe vremea aia, a inceput sa ne spuna niste chestii mai ciudate. Un fel de ritualuri. Ne spune ca daca seara, dupa ce s-a intunecat afara, deschidem usa la o camera din casa si pe intuneric rostim din prag: "Dracule, vino si te lupta cu mine", in acea noapte, la ora 12 fix il vom vedea. Imi amintesc ca radeam noi toti dar nu prea. Ne-a mai spus si alte "porcarii", dar eu, cum eram mai "ciudata" si intotdeauna dornica sa experimentez tot felul de "pericole", am bagat la cap ce a spus. Vroiam sa vad ce si cum. Si ma pune ... sa aplic ritualul. Pe la 10 deschid usa la un dormitor in care nu obisnuia sa doarma nimeni, zic fraza si ma pregatesc de culcare. Dormeam cu mama. Deja uitasem faza cand am adormit. Si simt la un moment dat ca sunt trasa din pat, ca trage cineva de mine, de picioare, deschid ochii si... vad o aratare, exact cum vedem noi acum in filmele de groaza, mai puerile, o chestie cu ochii rosii si coarne si tinea ceva in mana, era negru... "ca dracu`" vorba aia si cat peretele de inalt. Vroiam sa tip, dar nu puteam, adica nu ma auzeam tipand, ma intorc spre mama care dormea linistita langa mine. Eram deja pe marginea patului si nu imi puteam lua ochii de la aratarea aia. Am vrut sa fac cruce, dar nu simt ca nu pot sa imi misc mainile. Mi-am adus aminte ca spunea o batrana care mai avea grija de mine cand era mama la serviciu, ca daca imi este foarte frica sa imi fac semnul crucii si daca nu am cum sa il fac cu limba. Am facut semnul crucii cu limba, din instinct cred si brusc dispare "chestia". Nu stiu, dar eram atat de socata, nu spaima in sine, ci ideea ca nu am crezut nici o clipa ca ar putea fi real. Vedeam ca sunt treaza si nu e vis. Cand m-am uitat spre ceas am vazut ca era 12:01. Nu am mai dormit pana dimineata si nici nu am spus "patania" cuiva. Dar imi amintesc de ea mereu si ma intreb si azi, oare a fost ceva legat de subconstient, un vis care a parut atat de real incat... Nu stiu, dar a fost strange and creepy...

 

^ V-am usurat munca de cautare :o:

 

Cititi sa vedeti si sa stiti cam la ce va puteti astepta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Observ ca nimeni nu cunoaste "activitatea" creierului din timpul somnului...altfel nu ati putea crede ca asa ceva este real.

 

Sa va insir cateva elemente care ar trebui sa-l treaca si pe cel mai credul la scepticism:

 

1. varsta : 9-10 - la aceasta varsta copii traiesc intr-o lume a imaginatiei si nu e nevoie sa explic mai mult

2. provenienta din mediul rural - datinile, legendele cu demoni, draci, spiridusi, zane etc. auzite din batrani afecteaza subconstientul mai mult decat realizam

3.a) ora aparitiei este tipic basmelor : 12 (ceasuri rele, multiplu de 3 etc.)

b) un contraargument, legat tot de ora : "de obicei" asa-numitii demoni isi fac aparitia la ora 3 a.m., fiindca la ora 3 p.m. a fost rastignit Iisus Hristos

4. treaba cu deschisul usii unui dormitor nu are nicio influenta energetica ce ar putea "invoca" vreo entitate

 

=====partea stiintifica=====

5. in timpul somnului creierul "deconecteaza" sistemul nervos din organism pentru a nu putea face miscari in care ne-am putea rani, cu exceptia ochilor care se pot misca in voie (persoanele care sufera de somnambulism au un deficit al acestei functii). Cei care viseaza ca sunt rapiti de extraterestii afirma, la fel, faptul ca nu se pot misca si nu pot vorbi. Este exact acelasi fenomen : o halucinatie a subconstientului, creierul fiind in stare activa, dar corpul fiind tot "deconectat".

6. "chestia" din naratiune a disparut in momentul cand "personajul principal" a facut semnul crucii, fiindca probabil, persoana religioasa, avea in subconstient imprimat faptul ca semnul crucii apara de energii malefice sau de "cel rau".

7. ceasul arata 12:01, persoana avand notiunea timpului, iar subconstientul "astepta" ora la care avea sa se intample "ceva rau".

 

 

Sper ca mi-am expus clar punctul de vedere.

Intrebari?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi se intampla sa visez diverse lucruri si sa nu pot sa ma misc, parca ma tine ceva. dar asta nu inseamna ca ma si tine :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu va incurcati cu ritualuri si cu incantatii.ca va spun ca nu prea este recomandat :P

Ceea ce ai spus este un sfat sau vorbesti din experienta? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu dracul m-a amuzat teribil...ei na,poti intrra in legatura cu cei de dincolo prin spiritism.Dar nu va recomand...e una din cele mai periculoase practici,mai periculoase decat va puteti imagina...multi practica asta dar nu stiu nici macar niste reguli esentiale ,reguli stricte legate de linistea fizica,de temperatura din camera in care se face sedinta,de gradul de umiditate si asa mai departe...nu-i chiar de joaca,desi sunt multi presupusi mediumi care se joaca cu asa ceva si o pot pati zdravan intr-o buna zi...sunt deranjate spirite care-si cauda odihna si care vor lua atitudine la un moment dat.Am o prietena buna care a participat la o sedinta de spiritism(nu ea a facut-o,doar a participat).Erau numai indivizi/individe in jur de 19-20-21 ani care faceau asta,au chemat un spirit,au venit de fapt 2 sau 3 si au fost intrebate diverse...lucruri prostesti,mai mult pentru amuzament.Toti se hlizeau si radeau.Cand sedinta s-a terminat asa zisul medium a intrebat daca le-au suparat cu ceva,daca spiritele sunt suparate pe ei...si ele au raspuns ca da: ca sunt suparate pe acea fata care a venit la sedinta si este la menstruatie(era chiar prietena mea) si pe cei care au ras tot timpul sedintei.Iar cu spiritele suparate nu-i de joaca...chiar te pot chinui psihic.Sedinta s-a incheiat undeva dupa miezul noptii,iar prietena mea nu a mai fost in stare sa plece din acel loc de frica...ii era frica sa iasa afara in noapte si sa plece acasa pe intuneric.A sunat-o pe mama ei sa vina sa o ia si toata noaptea nu a putut dormi.Toata noaptea tresarea si se uita in jur sa vada daca si ce vede in jurul ei.Cateva zile a stat si a facut rugaciuni ca ii era frica ca nu cumva unul din spirite s-a "aciuat" dupa ea si nu mai poate scapa de el.Aveti grija ca nu-i de joaca.Spiritele cand au ceva sa va comunice vin singure,nu le deranjati voi(si mai ales pentru intrebari frivole-gen cati copii o sa am?,o sa fiu bogat?,cati ani o sa traiesc?cum va fi viitorul meu? etc).De multe ori sunt spirite care vor sa va comunice cate ceva,incearca sa faca asta dar nu suntem constienti si nu putem percepe.Sau alteori simtim ca niste voci interioare care ne dicteaza cum e mai bine sa facem cand suntem intr-o siuatie de impas.Aici intervin si ajuta spiritele,aici au ele de comunicat ceva...nu asa,cand ne trezim noi ca vrem sa aflam una alta.Lasati spiritele in pace!Stiu ele cand trebuie sa actioneze!

 

intrebari?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×