Sari la conținut
Forum Roportal
CruelMirror

Prinzatorul de vise

Postări Recomandate

Visele mele sunt o "amestecatura" de imagini, oameni, senzatii, etc. Nimic clar, concret, si nici nu mi le prea amintesc. Dar chiar daca mi le amintesc, nu inteleg mai nimic din ele. Stau si ma gandesc cateodata, oare de ce sunt asa visele mele? Dar nu am reusit sa gasesc raspunsul...

Nu vreau neaparat sa le controlez, ci doar sa fie mai clare...

 

Poate te-ar ajuta sa fii putin atenta asupra elementului care primeaza in visul tau, adica, ce retii, din acel amalgam de oameni, decoruri, senzatii, poate culori, etc., cel mai bine?

Exista o functie la aparatele foto performante care imparte imaginea ce vrei sa o pozezi in mai multe patratele, si tu alegi partea pe care doresti sa o pui in prim plan. Asa si aici. In loc sa incerci sa cuprinzi din start tot tabloul, ia-l incet, pe bucati. Pana cand se clarifica. Asta daca vrei si esti putin hotarata si daca intr-adevar crezi ca te ajuta cu ceva faptul ca ti-ai putea aduce aminte visele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cand visez gagici si lupte le controlez ca devin semitreaz nu stiu de ce doar pe astea . si ca sa nu uiti visul cica nu tre sa te uiti la geam sau daca te uitasi uitate repede la ceva rosu .

 

http://www.1referat.ro/220_referat_visul.html

si eu....cand sunt in stare de semitreaz ma trezesc de la orice zgomot....pe la 13 ani am si batut-o pe sormea ca a m-a trezit.....alta sora a visat ca alerga....si s-a trezit cu febra musculara....toata ziua am ras....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut!Am auzit multe despre prinzatorul de vise.Sunt doar curioasa daca are cineva de pe acest forum?Si daca da,ce efecte are?As vrea sa am si eu unul..pentru ca sunt destul de pasionata de indienii americani si de cultura lor..Dar nu stiu de unde as putea sa fac rost de unul original sa zic asa...Pe net de exemplu se gasesc dar nu cred ca sunt autentice..De asemenea as fi incantata daca mi-ar spune cineva cum as putea confectiona unul?Multumesc

 

- dreamcatcher se gaseste in retea magazinelor Iguana si King Art din Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:tease: cred ca ma pun sa-mi fac si eu un dreamcatcher :) sa vedem de ce e in stare, daca nu o sa il folosesc la prins ceva muste (w00t))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×